SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
10 CZE

Ochłodź się wodną mgiełką w upalne dni

 

W związku z falą upałów zamontowano w naszym mieście bramki wodne, dzięki którym schłodzimy się w upalny dzień.

Uruchomiona została także pergola na Placu Teatralnym. 

Od kilku dni mieszkańcy Bydgoszczy mogą schodzić się wodną mgiełką, która wydobywa się z pergoli na Placu Teatralnym. 

Docelowo powstanie sześć bramek z mgiełką wodną. Dokładne lokalizacje urządzeń to:
- ul. Długa (Pod Blankami/Podwale)
- Wyspa Młyńska ( przy placu zabaw)
- Skrzyżowanie ulic: Gdańskiej, Pomorskiej i Dworcowej
- Rondo Grunwaldzkie
- ul. Sułkowskiego (okolice domu handlowego)
- Rynek w Starym Fordonie

W upalne dni zachęcamy także do przebywania w otoczeniu miejskich fontann, które zostały już uruchomione. Znajdziemy je m.in. w Parku Kazimierza Wielkiego – Fontanna Potop, na Wzgórzu Dąbrowskiego, nad Balatonem i Starym Kanałem Bydgoskim, na ul. Marcinkowskiego oraz Międzywodziu.  W najbliższym czasie uruchomione zostaną fontanny na Starym Rynku oraz skwerze T. Nowakowskiego.

Mieszkańcy mają możliwość korzystania także z uroków fontanny multimedialnej przy Filharmonii  Pomorskiej. W środy, piątki i soboty o godz. 21.30 odbywają się pokazy multimedialne na fontannie. Połączenie wody, światła i muzyki to idealny sposób na spędzenie wieczoru na świeżym powietrzu. Co więcej w okresie wakacyjnym pokazy będą obywać się codziennie.

24 czerwca rozpocznie się w Śródmieściu wakacyjna akcja częstowania bydgoszczan i turystów wodą bydgoską prosto z kranu.  W trzech miejscach w centrum miasta – na Placu Wolności, ul. Mostowej i Wyspie Młyńskiej napijemy się bezpiecznej i smacznej wody z bezpiecznych ujęć. Woda bydgoska to nowa marka, która coraz chętniej używana jest do wielu produktów gdyż poprawia ich smak i tym samym coraz częściej, wypiera tradycyjną wodę butelkowaną. 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/ochlodz-sie-montujemy-bramki-z-chlodzaca-mgiel/

Ostatnie aktualności

DZIEŃ DZIECKA W MYŚLĘCINKU!

Czytaj dalej

KONKURS KINDERNALIA Z OKAZJI DNIA MAMY!

Czytaj dalej

DZISIAJ DZIEŃ MAMY!

Czytaj dalej

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.