Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka SPRZEDAM Inne
10 CZE

Ochłodź się wodną mgiełką w upalne dni

 

W związku z falą upałów zamontowano w naszym mieście bramki wodne, dzięki którym schłodzimy się w upalny dzień.

Uruchomiona została także pergola na Placu Teatralnym. 

Od kilku dni mieszkańcy Bydgoszczy mogą schodzić się wodną mgiełką, która wydobywa się z pergoli na Placu Teatralnym. 

Docelowo powstanie sześć bramek z mgiełką wodną. Dokładne lokalizacje urządzeń to:
- ul. Długa (Pod Blankami/Podwale)
- Wyspa Młyńska ( przy placu zabaw)
- Skrzyżowanie ulic: Gdańskiej, Pomorskiej i Dworcowej
- Rondo Grunwaldzkie
- ul. Sułkowskiego (okolice domu handlowego)
- Rynek w Starym Fordonie

W upalne dni zachęcamy także do przebywania w otoczeniu miejskich fontann, które zostały już uruchomione. Znajdziemy je m.in. w Parku Kazimierza Wielkiego – Fontanna Potop, na Wzgórzu Dąbrowskiego, nad Balatonem i Starym Kanałem Bydgoskim, na ul. Marcinkowskiego oraz Międzywodziu.  W najbliższym czasie uruchomione zostaną fontanny na Starym Rynku oraz skwerze T. Nowakowskiego.

Mieszkańcy mają możliwość korzystania także z uroków fontanny multimedialnej przy Filharmonii  Pomorskiej. W środy, piątki i soboty o godz. 21.30 odbywają się pokazy multimedialne na fontannie. Połączenie wody, światła i muzyki to idealny sposób na spędzenie wieczoru na świeżym powietrzu. Co więcej w okresie wakacyjnym pokazy będą obywać się codziennie.

24 czerwca rozpocznie się w Śródmieściu wakacyjna akcja częstowania bydgoszczan i turystów wodą bydgoską prosto z kranu.  W trzech miejscach w centrum miasta – na Placu Wolności, ul. Mostowej i Wyspie Młyńskiej napijemy się bezpiecznej i smacznej wody z bezpiecznych ujęć. Woda bydgoska to nowa marka, która coraz chętniej używana jest do wielu produktów gdyż poprawia ich smak i tym samym coraz częściej, wypiera tradycyjną wodę butelkowaną. 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/ochlodz-sie-montujemy-bramki-z-chlodzaca-mgiel/

Ostatnie aktualności

Uroczyste otwarcie Starego Rynku w Bydgoszczy!

  Nadszedł czas, aby pochwalić się nową odsłoną Starego Rynku. W weekend 28-29 czerwca zapraszamy na uroczyste otwarcie. Będą koncerty, występy kabaretowe, konkursy z nagrodami, występy muzyków ulicznych i pokazy baniek. Przygotowano też (...)

Czytaj dalej

ROZPOCZYNAJĄ SIĘ BYDGOSKIE IMPRESJE MUZYCZNE

  Już dzIś rozpoczynają się 42. Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży, czyli Bydgoskie Impresje Muzyczne, które będą trwały do dnia 29 czerwca. Impreza od lat gromadzi utalentowaną młodzież z całego świata. W tym roku w (...)

Czytaj dalej

ZŁÓŻ WNIOSEK 300+ ORAZ 500+ JUŻ 1 LIPCA !!!

Od 1 lipca 2019 roku zmieniają się zasady przyznawania świadczenia wychowawczego (500+). Od 1 lipca można składać wnioski tylko w formie elektronicznej. Od 1 sierpnia będą przyjmowane także papierowe wnioski. Złożenie wniosku przez Internet jest szybkie, (...)

Czytaj dalej

WAKACJE W TYM ROKU BĘDĄ WCZEŚNIEJ

Zajęcia w szkołach kończą się w tym roku szkolnym 19 czerwca. Minister Edukacji Narodowej podpisał rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego. Zgodnie z tym, uczniowie odbiorą świadectwa w środę 19 czerwca. To będzie ostatni dzień zajęć d (...)

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.