Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka SPRZEDAM Inne
11 CZE

Akcja bezpieczne wakacje

 

Uczniowie bydgoskich szkół rozpoczęli cykl spotkań edukacyjnych. Mają przypomnieć sobie jak bezpiecznie spędzać wakacyjny czas. Nauczą się także jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Akcja potrwa do 14 czerwca.

Każdego roku, zwłaszcza w okresie wakacji, setki młodych ludzi w wyniku nierozważnego skoku do wody doznaje urazu rdzenia kręgowego. W wielu przypadkach takie zachowanie prowadzi do poważnej niepełnosprawności i konieczności poruszania się na wózku inwalidzkim. 
Corocznie przeprowadzana jest akcja pn. „Bezpieczne wakacje”, która polega na organizacji pięciu spotkań o charakterze edukcyjno-profilaktycznym.

Udział w spotkaniach biorą uczniowie z bydgoskich szkół. Akcja trwa przez cały tydzień: 10-14 czerwca. 

W akcji bierze udział niemal pół tysiąca osób, którzy dowiedzą się jak udzielać pierwszej pomocy. Prelegenci będą uświadamiać młodych i pełnych optymizmu ludzi jak poważne i nieodwracalne konsekwencji może mieć chwila nierozwagi. Spotkania organizowane są przez Straż Miejską oraz Urząd Miasta Bydgoszczy, przy współpracy: Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Maltańskiej Służby Medycznej, Komendy Miejskiej Policji, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Państwowej Straż Pożarnej, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

 

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/zeby-wakacje-byly-bezpieczne/

Ostatnie aktualności

Kobieta w Galerii zdrowia już za moment!

Czytaj dalej

WAKACYJNE PLACE ZABAW

Czytaj dalej

Wakacyjne treningi piłkarskie z Bergovią

Czytaj dalej

Piknik rodzinny - wyścig po zdrowie

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.