Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka SPRZEDAM Inne
24 CZE

ROZPOCZYNAJĄ SIĘ BYDGOSKIE IMPRESJE MUZYCZNE

 

Już dzIś rozpoczynają się 42. Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży, czyli Bydgoskie Impresje Muzyczne, które będą trwały do dnia 29 czerwca.

Impreza od lat gromadzi utalentowaną młodzież z całego świata.

W tym roku w Bydgoskich Impresjach Muzycznych wezmą udział zespoły z 14 państw: Białorusi, Chin, Czech, Gruzji, Holandii, Indii, Łotwy, Polski, Rosji, Rumunii, Turcji, Ukrainy, Węgier i Włoch.

Bydgoskie Impresje Muzyczne znane także jako Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży są największą i najważniejszą imprezą Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, organizowaną od 1977 roku. Co roku gromadzą około 650 uczestników. W ciągu czterdziestu lat wzięło w nich udział ponad trzydzieści pięć tysięcy osób z 36 państw. Są to młodzieżowe zespoły muzyczne z kilkunastu krajów, nie tylko Europy, ale również Azji i Ameryki.

Bydgoskie Impresje Muzyczne odbędą się w dniach 24 – 29 czerwca. Na wszystkie koncerty jest wstęp wolny.

Na koncert galowy obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru 26.06.2019 od godz. 8.00 w budynku Gimnazjum nr 27, przy ul. Kruszwickiej 2.

PROGRAM

24 czerwca, poniedziałek

  • godz. 10.00-16.00 przyjazd zespołów

  • godz. 15.30 koncert „Zapraszamy na BIM”, pl. Teatralny - Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA, Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO

  • godz. 19.30 przemarsz, Pałac Młodzieży - ul. Jagiellońska - ul. Mostowa - Wybrzeże im. Prezydenta G. Narutowicza - amfiteatr przy Operze NOVA

  • godz. 20.00-21.00 INAUGURACJA, amfiteatr Opery NOVA

25 czerwca, wtorek

  • godz. 9.00-11.30 próba konkursu, Akademia Muzyczna, ul. Staszica 3 - Rumunia - chór ALLEGRETTO-GLISSANDO, Ukraina - chór dziecięcy RADUNYTSYA, Ukraina - chór młodzieżowy SWITYCH, Łotwa - chór młodzieżowy SPIGO, Polska - chór mieszany PRIMO

  • godz. 10.00-11.30 spotkanie kierowników grup folklorystycznych, Szkoła Podstawowa nr 31, ul. M. Karłowicza 2

  • godz. 11.30-13.00 próba dla uczniów szkół muzycznych, sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. S. Staszica 3

  • godz. 12.00-13.00 spotkanie kierowników zespołów z Prezydentem Bydgoszczy, Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND

  • godz. 13.00-14.30 koncert, amfiteatr ul. Mostowa - Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych braverka, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY

  • godz. 14.30-17.00 próba konkursu, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Turcja - zespół wokalno-instrumentalny ANATOLIAN VOICES, Węgry - chór mieszany szkoły muzycznej Szombathely, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator, Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA

  • godz. 15.30-19.00 koncert zespołów folklorystycznych oraz orkiestry jazzowej STO z Czech, plac Teatralny - Turcja - zespół folklorystyczny Gaziantep 25 Aralık Halk Oyunlaları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Polska - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa, Łotwa - zespół folklorystyczny MEMELITE, Gruzja - zespół folklorystyczny HERETI, Polska - Zespół Pieśni i Tańca MAŁY ŚLĄSK, Czechy - orkiestra jazzowa STO

  • godz. 16.00-17.30 warsztaty chóralne, aula Copernicanum, ul. M.Kopernika 1

  • godz. 17.00-18.00 Muzyka naszych czasów - koncert uczniów szkoły muzycznej, sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. S. Staszica 3

  • godz. 20.30-23.00 dyskoteka, klub Broadway, ul. K. Pułaskiego 45

26 czerwca, środa

  • godz. 9.30-13.00 KONKURS, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA, Rumunia- chór ALLEGRETTO-GLISSANDO, Ukraina - chór dziecięcy RADUNYTSYA, Ukraina - chór młodzieżowy SWITYCH, Łotwa - chór młodzieżowy SPIGO, Polska - chór mieszany PRIMO, Węgry - chór mieszany szkoły muzycznej Szombathely, Turcja - zespół wokalno-instrumentalny ANATOLIAN VOICES
  • godz. 13.00-14.30 koncert, amfiteatr ul. Mostowa - Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Czechy - orkiestra jazzowa STO, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator
  • godz. 14.30- 18.00 próba konkursu, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych BRAVERKA, Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO, Czechy - orkiestra jazzowa STO
  • godz. 15.30-19.00 KONKURS zespołów folklorystycznych, plac Teatralny - Turcja - zespół folklorystyczny Gaziantep 25 Aralık Halk Oyunlaları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Polska - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa, Gruzja - zespół folklorystyczny HERETI, Polska - Zespół Pieśni i Tańca MAŁY ŚLĄSK, Łotwa - zespół folklorystyczny MEMELITE,
  • godz. 19.00-20.00 koncert JAZZ BIG BAND’75, kier. Piotr Dąbrowski, plac Teatralny
  • godz. 20.00-22.00 koncert, klub Eljazz, Kręta 3 - Rosja - zespół wokalno-instrumentalny WASABI, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY, Włochy - zespół wokalno-instrumentalny MARECHIARO 17, Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND,
  • godz. 20.00-21.00 warsztaty chóralne, aula Copernicanum, ul. M. Kopernika 1

27 czerwca, czwartek

  • godz. 9.30-13.00 KONKURS, Akademia Muzyczna, ul. S. Staszica 3 - Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych BRAVERKA, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator, Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Czechy - orkiestra jazzowa STO, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO
  • godz. 13.00-14.30 koncert, amfiteatr ul. Mostowa - Polska - orkiestra mandolinowa CAMPANELLA, Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych BRAVERKA,
  • godz. 14.30-16.30 próba konkursu, klub Eljazz, ul. Kręta 3 - Rosja - zespół wokalno-instrumentalny WASABI, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY, Włochy - zespół wokalno-instrumentalny MARECHIARO 17, Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND
  • godz. 14.30-16.00 warsztaty chóralne, aula Copernicanum, ul. M. Kopernika 1
  • godz. 15.30-18.00 koncert pozakonkursowy „BIM dzieciom”, plac Teatralny, Gruzja - zespół folklorystyczny HERETI, Łotwa - zespół folklorystyczny MEMELITE, Polska - Zespół Pieśni i Tańca MAŁY ŚLĄSK, Polska - Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO
  • godz. 16.30-18.30 KONKURS, klub Eljazz, ul. Kręta 3 - Chiny - zespół wokalny WOODPECKER VOCAL BAND, Rosja - zespół wokalno-instrumentalny WASABI, Holandia - big band MENCIA SOUL FACTORY, Włochy - zespół wokalno-instrumentalny MARECHIARO 17
  • godz. 16.00-18.00 koncert wyjazdowy, Tuchola - Białoruś - orkiestra białoruskich instrumentów ludowych KROPELKI, Węgry - młodzieżowa orkiestra dęta Nyirbator, Turcja - zespół folklorystyczny Gaziantep 25 Aralık Halk Oyunlaları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Polska - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. L. Figasa
  • godz. 20.00-22.00 spotkanie narodowe, sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 31, ul. M. Karłowicza 2

28 czerwca, piątek

  • godz. 8.00-18.00 próby koncertu galowego wg planu prób, Opera Nova, ul. F. Focha 5
  • godz. 15.00- 16.30 warsztaty chóralne, sala kameralna Opery Nova, ul. F. Focha 5
  • godz. 18.30- 21.30 KONCERT GALOWY, Opera Nova, ul. F. Focha 5

29 czerwca, sobota

  • godz. 9.00-12.00 wyjazd zespołów

 

Źródło: http://www.palac.bydgoszcz.pl/bim/aktualnosci.php

Ostatnie aktualności

Projekt "kompanijka"

Czytaj dalej

WAKACJE Z POLONIĄ - BEZPŁATNE ZAJĘCIA PIŁKARSKIE

Czytaj dalej

Rozrywkowe lato w Myślęcinku

Czytaj dalej

Sprawdź co się dzieje z twoim wnioskiem

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.