28 CZE

RAJD GALERII POMORSKIEJ

 

Już jutro odbędzie się Rajd Galerii Pomorskiej. Jest to największa impreza rowerowa odbywająca się w Bydgoszczy, której początki sięgają 2009 roku.

Impreza rokrocznie przyciąga ponad 1000 uczestników, a podczas zeszłorocznej jubileuszowej edycji ustanowiony został rekord frekwencji - w Rajdzie wzięło udział ponad 2000 osób! 

XI Rajd Galerii Pomorskiej odbędzie się 29 czerwca 2019 roku. Organizatorem jest Centrum Handlowe Galeria Pomorska oraz Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna. 

Start rajdu zostanie tradycyjnie zlokalizowany na parkingu Galerii Pomorskiej od strony ulicy Fabrycznej, gdzie zapraszamy już od godz. 9. Wtedy zacznie się wydawanie zestawów startowych, a w nich znajdą się:

  • pamiątkowe t-shirty – dla pierwszych 500 zarejestrowanych osób,

  • czapeczki z daszkiem dla osób z numerem startowym w przedziale 501 - 800,

  • imienne numery startowe – dla pierwszych 1000 zarejestrowanych osób,

  • kupon na posiłek do zrealizowania na mecie rajdu – dla pierwszego 1000 zarejestrowanych osób.

  • ubezpieczenie dla każdego uczestnika na czas rajdu.

Uwaga! Wydawanie pakietów startowych kończy się o godz. 11:50.

W samo południe spod Galerii Pomorskiej wyruszy ogromny rowerowy peleton. W ten sposób organizatorzy chcą zamanifestować obecność rowerzystów w ruchu ulicznym i zachęcić nieprzekonanych do aktywnego trybu życia. O tym, że rower to najlepszy środek transportu w miejskich podróżach, jak i sposób rekreacji przekonało się już kilkanaście tysięcy uczestników Rajdu Galerii Pomorskiej. Meta zostanie zlokalizowana w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie na wszystkich uczestników będą czekać:

  • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – do zdobycia będą m.in. 3 rowery,

  • smaczny posiłek.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz przygotowano specjalną atrakcję dla najmłodszych – dzieci poniżej 7. roku życia zapraszamy do miasteczka ruchu drogowego na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie najmłodsi poznają najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Przed godziną 13 dzieci ustawią się na ul. Hipicznej i poprowadzą wszystkich uczestników na miejsce pikniku.

Szczegóły wydarzenia na stronie: Rajd_Rowerowy_Galeria_Pomorska

Źródło: http://www.galeriapomorska.pl

Ostatnie aktualności

EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Czytaj dalej

ZMIANY W PROGRAMIE 500+ JUŻ OD NOWEGO ROKU!

Czytaj dalej

Czy jest możliwe odszkodowanie dla ucznia zarażonego koronawirusem w szkole?

Czytaj dalej

CZY MASECZKI W SZKOŁACH BĘDĄ KONIECZNE?

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.