SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
09 SIE

Zabierz dziecko na artystyczny lunch na trawie

 

Już w najbliższą sobotę, 10 sierpnia Miejskie Centrum Kultury zaprasza na Artystyczny piknik na trawie – piknik artystyczno-plastyczny, podczas którego dzieci stworzą dekorację stołu. Wszystko w wyjątkowej scenerii parku w Ostromecku. Początek o godzinie 12:00. Wstęp jest wolny.

Podczas pikniku dzieci stworzą dekoracje stołu. Będzie spacer, zbieranie dzikich kwiatów i jadalnych owoców rosnących na terenie parku. Całość zwieńczy wspólna degustacja.

Artystyczny lunch na trawie poprowadzi doktor Krystyna Stepczyńska-Szymczak, która ponad 30 lat pracowała w Katedrze Botaniki i Ekologii na dzisiejszym Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym w Bydgoszczy. Wiedzę botaniczną, przekazywała także studentom innych bydgoskich uczelni. Poza zajęciami teoretycznymi wychodziła ze studentami w teren. Aby ich bardziej zainteresować, zwracała ich uwagę na rośliny bardziej pachnące niż inne, albo te o wyjątkowo dużych właściwościach leczniczych, czy wreszcie na rośliny dzikie, które można zjeść! Znając anatomię, fenologię, skład chemiczny wielu roślin, pani Krystyna rozpoczęła eksperymenty kulinarne z dzikimi roślinami. Rezultaty okazały się fantastyczne. Coraz więcej ludzi chciało o nich słuchać. I tak narodziła się, całkiem naturalnie, Akademia Natura.

Artystyczny lunch na trawie – 10/8/20129, godz. 12:00, zespół pałacowo-parkowy w Ostromecku. Wstęp wolny!

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą farbek, deseczki do krojenia, nożyczek, łyżeczek, 2 kartek papieru, 2 owoców, herbatników i serka grani. 

 

 

Źródło: http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/zabierz-dziecko-na-artystyczny-lunch-na-trawie/

Ostatnie aktualności

KONKURS KINDERNALIA Z OKAZJI DNIA MAMY!

Czytaj dalej

DZISIAJ DZIEŃ MAMY!

Czytaj dalej

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.