SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
23 SIE

Kreatywnie i twórczo o mieście – Stan Użytku zaprasza ma warsztaty

 

Wyjątkowe miejsce edukacji i działań miejskich zaprasza najmłodszych na Małą Akademię Miejską.

Najbliższe warsztaty mają poszerzyć wiedzę na temat roślinności w mieście, a podczas zajęć powstaną wyjątkowe maszyno zielniki.

Wstęp wolny.

Mała Akademia Miejska to cykl otwartych i bezpłatnych warsztatów, spotkań i spacerów przygotowywanych z myślą o młodych mieszkańcach, a ich głównym celem jest - oprócz dobrej zabawy - poszerzenie wiedzy na temat miasta. 

Na najbliższych warsztatach pod nazwą „ Młodzi w Mieście i Maszynozielniki” uczestnicy wspólnie tworzyć będą opowieść w formie dziennika. Będą to zapiski wakacyjne dotyczących spostrzeżeń i obserwacji roślin w mieście. Pierwszy etap to zrywanie i pisanie – najmłodsi poszukiwać będą ciekawych roślin na podwórkach, ulicach i w zakamarkach. Potem powstawać będą z tego właśnie maszynozielniki, w których uczestnicy opisywać będą swoje refleksje na maszynie do pisania i tworzyć oryginalny przekrój życia roślin w mieście.  Warsztaty poprowadzi Piotr Orzechowski i Monka Klawitter. Wstęp wolny. 

Warsztaty odbędą się 23 i 30 sierpnia w siedzibie Stanu Użytku przy ulicy Śniadeckich 4. Początek o godz. 11.00. Więcej informacji TUTAJ. 

Oprócz maszyno zielników, Fundacja Kulturotwórcza Grupa W Działaniu zaprasza także na warsztaty „Moje miasto – plener z architekturą bydgoską” (27 sierpnia), „Miejskie Eksperymenty – Miasto stop klatka” (31 sierpnia, godz. 11.00), 

Organizatorem jest Fundacja Kulturotwórcza Grupa W Działaniu. Projekt STAN UŻYTKU współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/kreatywnie-i-tworczo-o-miescie-stan-uzytku-zapr-1/

Ostatnie aktualności

KONKURS KINDERNALIA Z OKAZJI DNIA MAMY!

Czytaj dalej

DZISIAJ DZIEŃ MAMY!

Czytaj dalej

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.