SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
12 WRZ

Bydgoscy uczniowie są otwarci i tolerancyjni

 

Rusza III edycja programu „Szkoła otwarta i tolerancyjna”. Jego celem jest promowanie postaw tolerancji, szacunku i otwartości na ludzi, bez względu na pochodzenie, rasę, wygląd, poglądy, wyznanie oraz status społeczny i materialny.

13 września, w piątek w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się inauguracja III sezonu projektu miejskiego Szkoła Otwarta i Tolerancyjna. Uroczystość połączona będzie z II Galą Liderów Samorządności i Tolerancji KOSTKA. W trakcie gali nagrodzimy najaktywniejszych młodych społeczników z Bydgoszczy, którzy w swojej pracy wyróżniają się kreatywnością, samorządnością lub aktywnością. Nagrody przyznawane będą w dwóch kategoriach wiekowych. Na zakończenie zaplanowano losowanie szkół na przyszłoroczny Festiwal Kultur.

Bydgoski Projekt Miejski „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” jest realizowany od roku 2017. Głównym celem programu jest stworzenie wspólnej platformy działań dla bydgoskiej społeczności uczniowskiej, promujących postawę tolerancji i otwartości na ludzi bez względu na pochodzenie, rasę, wygląd, poglądy, wyznanie oraz status społeczny i materialny.

Chodzi także o uwrażliwienie młodych ludzi na zagadnienie tolerancji, akceptacji i wielokulturowości, rozwijanie empatii u młodzieży, przezwyciężanie stereotypów i uprzedzeń, a także promocję wiedzy o mniejszościach etnicznych.
III edycja Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej oraz II Gala Liderów Samorządności i Tolerancji KOSTKA odbędzie się 13 września (piątek), o godz. 11.00, w Miejskim Centrum Kultury, przy ul. Marcinkowskiego 5.

Warto wiedzieć:
Program „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” powstał na bazie kampanii Forum Obywateli Bydgoszczy zainicjowanej w styczniu 2017 roku pod nazwą „Bydgoszcz otwarta i tolerancyjna”.  Bydgoszczanie zrzeszeni w forum podjęli się szeroko pojętej działalności związanej z zapobieganiem nietolerancji, ksenofobii i agresji w relacjach społecznych. W 2018 roku na ulicy Pięknej z ich inicjatywy powstał mural, któremu przyświeca hasło Bydgoszczy otwartej i tolerancyjnej, promuje równość i pokazuje, że różnorodność jest wartością.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/bydgoscy-uczniowie-sa-otwarci-i-tolerancyjni/

Ostatnie aktualności

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej

RZĄD CHCE OTWORZYĆ SZKOŁY - KIEDY TO NASTĄPI?

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.