SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
19 WRZ

Zabierz malucha do teatru!

 

We wrześniu Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza najmłodszych widzów na spektakl „Wycinanki” w reżyserii Yojiro Ichikawy. Premiera w najbliższy piątek, 20 września w TPB. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 0-3. Bilety można kupić przez internet i w kasie teatru.

Wycinanki to spektakl koprodukcji polsko-japońskiej przeznaczony dla najmłodszych widzów, opowiadający o podobieństwie dwóch zupełnie odmiennych od siebie kultur. To historia skupiona wokół kartki papieru, która dla Japończyków stanowi podstawę do tworzenia bajecznych wytworów origami, zaś dla naszych przodków była inspiracją dla wykreowania tradycji ludowych wycinanek. Papier w tej opowieści stanowi jednak tylko pretekst do tego, by poprzez muzykę, sztukę i piękno przybliżyć najmłodszym widzom szczególną cechę człowieka – uniwersalne pragnienie wspólnotowości i bycia razem.

Reżyseria Yojiro Ichikawa
Dramaturgia Daria Sobik
Scenografia i kostiumy Marta Kuliga
Muzyka Natsumi Ishikawa
Inspicjent Hanna Gruszczyńska

Występują: Natsumi Kuroda, Michalina Rodak, Marcin Zawodziński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/kultura/tresc/zabierz-malucha-do-teatru/

Ostatnie aktualności

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej

RZĄD CHCE OTWORZYĆ SZKOŁY - KIEDY TO NASTĄPI?

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.