SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
21 WRZ

Przyjdź na Drzwi Otwarte do Ratusza!

 

W najbliższą sobotę, 21 września zapraszamy na kolejne, III Drzwi Otwarte Ratusza. Zapraszamy Państwa do zwiedzania gmachu, wzięcia udziału w grze ratuszowej czy rozmów z osobami, które na co dzień współpracują z organizacjami pozarządowymi w Bydgoszczy. Będą też atrakcje dla najmłodszych. Wstęp jest wolny.

Drzwi Otwarte Ratusza odbędą się w tym roku po raz trzeci. Będzie można zwiedzić gabinet Prezydenta, jego zastępców i Przewodniczącej Rady Miasta. Będzie też okazja usiąść na miejscu radnych Rady Miasta i poczuć klimat sali sesyjnej, w której odbywają się sesje Rady Miasta Bydgoszczy. W programie znajdzie się też m.in. gra ratuszowa i  gry związane z wiedzą o mieście. 

Jak co roku, przewidujemy też szereg atrakcji dla najmłodszych bydgoszczan. Przed Ratuszem zlokalizowana będzie strefa dla dzieci, a w niej m.in. pokazy baniek, dmuchaniec dla najmłodszych dzieci, skręcanie balonów, wata cukrowa, malowanie buziek i konkursy z nagrodami. 

Dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czym zajmują się organizacje pozarządowe w Bydgoszczy, czy poznać bliżej ideę wolontariatu - będzie ku temu okazja. Swoje stanowisko będzie miało Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (na co dzień mieści się przy ul. Gdańskiej 5). Będzie okazja, by zadać pytanie czy poznać ngo’sy, które działają w naszym mieście. 

Osoby zainteresowane zbliżającym się głosowaniem nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim zapraszamy do rozmów ze specjalistami o projektach i zasadach głosowania.

Straż Miejska zaprezentuje swój radiowóz, zorganizuje mini warsztaty na temat bezpieczeństwa dla dzieci i rozda odblaski. 

Drzwi Otwarte Ratusza, 21 września br. w godzinach 12:00 – 17:00, ratusz (ul. Jezuicka 1). Wstęp jest wolny. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/przyjdz-na-drzwi-otwarte-do-ratusza/

Ostatnie aktualności

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej

RZĄD CHCE OTWORZYĆ SZKOŁY - KIEDY TO NASTĄPI?

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.