SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
28 WRZ

BYDGOSZCZ CZYTA: OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

 

W tym roku po raz 18 obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypada 29 września. Ma być hołdem złożonym nie tyle literaturze, co jej miłośnikom, uhonorowaniem ścieżki usłanej pięknym słowem spisanym.

Wydarzenie ustanowione zostało przez Polską Izbę Książki, ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Bydgoszcz przystępuje do tego wydarzenia. Planujemy czytanie w kilku miejscach Bydgoszczy. Będą to stacje bookcrossingowe i środki komunikacji miejskiej. Swoje ulubione książki prezentować będą znani i lubiani bydgoszczanie, ludzie pióra, ekranu, sceny, nauczyciele, młodzież, osobistości życia społecznego. 

Niezależnie od ustalonych miejsc, w których będziemy realizować wydarzenie, zachęcamy mieszkańców do spontanicznego udziału w święcie, by celebrowali ten wyjątkowy dzień rodzinnym czytaniem - czy to w przestrzeni miejskiej, kawiarence, czy na kocyku w parku. Ważne, by czytali swoim dzieciom!  

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 

Źródło: https://bookcrossing.pl/ogolnopolski-dzien-glosnego-czytania

Ostatnie aktualności

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej

RZĄD CHCE OTWORZYĆ SZKOŁY - KIEDY TO NASTĄPI?

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.