SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
06 PAŹ

Biblioteka na wynos

 

W październiku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania z kulturą w nietypowych miejscach. Projekt „Biblioteka na wynos” umożliwi odwiedzającym centra handlowe kontakt z kulturą. Biblioteka trafi też do szkół.

Kupowanie, wybieranie, przymierzanie, spożywanie, smakowanie, poszukiwanie najlepszych towarów, najniższych cen, najkorzystniejszych rozwiązań. Wszystkie te czynności mogą powodować lekką nerwowość i zmęczenie. „Biblioteka na wynos” jest po to, aby temu zaradzić. Szczypta kultury w centrum handlowym pozwoli rodzicom i dzieciom złapać oddech, odpocząć, oddać się niezobowiązującej rozrywce, zrelaksować się przy dobrej lekturze. O tym, że weekendowe zakupy można połączyć z niebanalną zabawą, będzie można przekonać się już niebawem. 

„Biblioteka na wynos” to nowy sposób na kontakt z kulturą. Zajęcia animacyjne dla dzieci, gry i zabawy, kącik czytelniczy z wygodnymi fotelami, głośne czytanie i inne atrakcje będą czekały na klientów. Bibliotek zaprezentuje swoją ofertę  m.in.  gogle VR, krótkie gry planszowe, pokaz photonów. Dzieci będą miały możliwość samodzielnego wykonania przypinek. Będzie tez można zapisać się do biblioteki.  

Spotkania w galeriach handlowych wystartowały w sobotę, 5 października w CH Rondo.

Kolejne spotkania: 

12 października – CH Galeria Pomorska (10.00-13.00)

19 października – CH Auchan, ul. Rejewskiego (godz. 10.00-13.00)

26 października – CH Galeria Pomorska ( godz. 10.00-13.00)

„Biblioteka na wynos” odwiedzi również wybrane bydgoskie szkoły. Na uczniów czekać będą spotkania autorskie, warsztaty plastyczne, koncerty, przedstawienia teatralne, a także seans filmowy. Autorzy projektu chcą przyciągnąć najmłodszych czytelników pokazując to, co w bibliotece najlepsze. Biblioteka to książki, ale też wiele innych atrakcji.

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/biblioteka-na-wynos/

Ostatnie aktualności

Życzenia z okazji dnia babci i dziadka

Czytaj dalej

Laurka na Dzień Babci i Dziadka

Czytaj dalej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZOO

Czytaj dalej

FERIE W ZOO

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.