17 GRU

Spacery z przewodnikiem po Starym Mieście

 

Wycieczki typu „free walking tours” zawitały do Bydgoszczy. Przez cały sezon zimowy wykwalifikowani młodzi przewodnicy zapraszają na sobotnie spacery w języku angielskim - godz. 11.00 i polskim - godz. 13.00.

Free Walking Tours to sposób na zwiedzanie znany w większości dużych europejskich miast. Zasada jest prosta – przewodnik spotyka się z turystami w konkretnym miejscu w wyznaczonym czasie, a po zakończonej wycieczce otrzymuje od nich podziękowanie w formie napiwków. Do grupy dołączyć można spontanicznie, nie ma konieczności wcześniejszego zapisywania się ani kupowania biletów. Taka forma spacerów to bez wątpienia wiele korzyści dla zwiedzających – przewodnik dokłada wszelkich starań, aby goście nie nudzili się podczas spaceru – w końcu to od jego zaangażowania, wiedzy i nawiązania kontaktu z grupą zależy ostateczne wynagrodzenie.

Po bydgoskiej Starówce oprowadzać będą przewodnicy z Walkative!, które jest organizatorem wycieczek m. in. w Krakowie, Gdańsku, Warszawie czy Poznaniu. Przewodnicy stojący z charakterystycznym żółtym parasolem czekają na chętnych turystów zarówno zagranicznych, jak i polskich.

Spacery odbywać się będą od listopada do kwietnia w każdą sobotę, o godz. 11.00 – w języku angielskim i o godz. 13.00 w języku polskim.  Miejscem zbiórki każdorazowo jest Most Staromiejski (szukaj przewodnika z żółtą parasolką)

Trasa zwiedzania: Stare miasto – makieta dawnej Bydgoszczy, ul. Jatki, Stary Rynek, Katedra, Wyspa Młyńska, skarb bydgoski, ul. Długa, pomnik Kazimierza Wielkiego

Szczegóły na www.freewalkingtour.com

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/spacery-z-przewodnikiem-po-starym-miescie/

 

Ostatnie aktualności

BON TURYSTYCZNY DO ODBIORU JUŻ OD DZISIAJ!

Czytaj dalej

BON TURYSTYCZNY - DOSTĘPNY JUŻ ZA CHWILĘ!

Czytaj dalej

DZIEŃ BEZ TELEFONU KOMÓRKOWEGO!

Czytaj dalej

75 LAT PIPPI POŃCZOSZANKI - KONKURS!

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.