SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
11 STY

WOŚP zagra w Bydgoszczy – finał 12 stycznia!

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 28. Jak co roku Bydgoszcz aktywnie włącza się w akcję – na ulicach pieniądze zbierać będą wolontariusze. Wśród nich kwestować będzie prezydent Rafał Bruski.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Za pieniądze wrzucone do puszek czy przekazane na licytacje, Fundacja chce kupić polskim szpitalom najnowocześniejsze urządzenia przeznaczone do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują różnych rodzajów operacji. 

Bydgoszcz jak zawsze aktywnie włącza się w wielkie granie. W niedzielę, 12 stycznia setki wolontariuszy wyjdą na ulice z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Bydgoszczy pieniądze na rzecz WOŚP zbierać będzie niemal 700 wolontariuszy. Wśród nich jest prezydent Rafał Bruski. 

Zasilić konto Orkiestry będzie można także poprzez liczne licytacje. Jak zawsze bierze w nich udział spore grono znanych osobistości z Bydgoszczy. Obraz Krzysztofa Nowaka wystawił na aukcję europoseł Radosław Sikorski, a bydgoskie siatkarki zaoferowały voucher na wspólną kolację z dwiema wybranymi osobami z zespołu. Tradycyjnie, w aukcjach uczestniczy też prezydent Rafał Bruski. W tym roku wylicytować można voucher na rodzinny udział w rejsie tramwajem wodnym „Słonecznik” po rzece Brdzie w towarzystwie Prezydenta Miasta. 

Wszystkie aukcje znajdują się TUTAJ

Podczas finału nie zabraknie także muzycznych występów. Na Starym Rynku zagrają m. in. Agnieszka Adamczewska, Kali, Bydzia-Com-Band, BANAU i Mislead. Koncert potrwa od godz. 12 do 21.

Zbieranie pieniędzy na rzecz WOŚP rozpocznie się już dzień wcześniej. W sobotę, 11 stycznia w Centrum Handlowym Rondo od godz. 9 do 19 odbędzie się „Wiosłowanie dla WOŚP” – cykliczna impreza odbywająca się w kilkunastu miastach. Dystans, jaki zostanie przewiosłowany podczas zabawy, przełoży się na kwotę przekazywaną fundacji.

Tradycyjnie odbędzie się także bieg w Myślęcinku. W tym roku Orkiestrę wesprą także Bydgoskie Klasyki Nocą i Moto Dawcy Uśmiechu - będzie można wylicytować przejażdżkę niezwykłymi samochodami.

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/wosp-zagra-w-bydgoszczy-final-12-stycznia/

Ostatnie aktualności

75 LAT PIPPI POŃCZOSZANKI - KONKURS!

Czytaj dalej

Od 1 lipca rozpoczynamy nowy okres świadczeniowy 500+ i 300+.

Czytaj dalej

NARESZCIE WAKACJE!

Czytaj dalej

KONIEC ROKU SZKOLNEGO!

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.