SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
28 STY

ZAPRASZAMY NA BAJKOWE FERIE Z BCS

 

ZAPRASZAMY NA BAJKOWE FERIE Z BCS!

28/01 (wtorek) i 30/01 (czwartek) BAJKOTERAPIA 16:00-17:00
4/02 (wtorek) i 6/02 (czwartek) BAJKOMALARSTWO 11:30-13:30
8/02 (sobota) KARAWANA OPOWIEŚCI 12:00

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

(bcs@horno.pl – w mailu proszę napisać datę zajęć, imię opiekuna/ki, imię i nazwisko oraz wiek dziecka)
liczba miejsc ograniczona (grupy 15-osobowe)

BAJKOTERAPIA: Relaks i edukacja z wykorzystaniem bajek i baśni. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, uczy się rozumieć świat, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia zainteresowania. Bajkoterapia może być również stosowana w celach terapeutycznych – wyzwala różne emocje, pozwala odreagować napięcie oraz zaspokajać podstawowe potrzeby. Pozwala spojrzeć na problem dziecka z innej strony.

Wspólna lektura bajek i analiza przedstawionych w nich wydarzeń przyczynia się do uspokojenia dziecka, zredukowania problemów emocjonalnych i wspiera jego rozwój. Bajki nie tylko rozwijają wyobraźnię dziecka. Kształtują również jego wrażliwość i pomagają w wyrażaniu uczuć.

Prowadzenie | Marta Salomon – pedagog z wykształcenia, pasji i zamiłowania. Od kilku lat spełnia się pracując z dziećmi. Obecnie pracuje w żłobku.

BAJKOMALARSTWO – zajęcia plastyczne dla dzieci od 6. roku życia

Prowadzenie: Agnieszka Markowska – konserwatorka dzieł sztuki, nauczycielka plastyki i zajęć artystycznych

Karawana Opowieści przedstawia: Jak pokonać olbrzyma? Baśnie polskie

Opowiada i muzykę gra: Szymon Góralczyk z grupy Karawana Opowieści

Nasze spotkanie z opowieściami to podróż wzdłuż Wisły. Wspólnie będziemy odkrywać tajemnice polskich baśni i legend. Jak powstała ta potężna rzeka, która płynie z gór aż do morza? Jak powstały bociany? Co zrobić kiedy spotkamy olbrzyma, który chce nas zjeść? Jak go pokonać? Zabierzemy Was do świata wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe, a przygody emocjonujące.

 

Zapraszamy do zapisów! Wstęp bezpłatny!

 

 

Źródło: https://focusbydgoszcz.pl/zapraszamy-na-bajkowe-ferie-z-bcs/

Ostatnie aktualności

Dzień otwarty na lodowisku

Czytaj dalej

City Trail Junior

Czytaj dalej

Zachęcamy do monitorowania wydarzeń

Czytaj dalej

Rekrutacja do przedszkoli

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.