28 STY

ZAPRASZAMY NA BAJKOWE FERIE Z BCS

 

ZAPRASZAMY NA BAJKOWE FERIE Z BCS!

28/01 (wtorek) i 30/01 (czwartek) BAJKOTERAPIA 16:00-17:00
4/02 (wtorek) i 6/02 (czwartek) BAJKOMALARSTWO 11:30-13:30
8/02 (sobota) KARAWANA OPOWIEŚCI 12:00

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

(bcs@horno.pl – w mailu proszę napisać datę zajęć, imię opiekuna/ki, imię i nazwisko oraz wiek dziecka)
liczba miejsc ograniczona (grupy 15-osobowe)

BAJKOTERAPIA: Relaks i edukacja z wykorzystaniem bajek i baśni. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, uczy się rozumieć świat, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia zainteresowania. Bajkoterapia może być również stosowana w celach terapeutycznych – wyzwala różne emocje, pozwala odreagować napięcie oraz zaspokajać podstawowe potrzeby. Pozwala spojrzeć na problem dziecka z innej strony.

Wspólna lektura bajek i analiza przedstawionych w nich wydarzeń przyczynia się do uspokojenia dziecka, zredukowania problemów emocjonalnych i wspiera jego rozwój. Bajki nie tylko rozwijają wyobraźnię dziecka. Kształtują również jego wrażliwość i pomagają w wyrażaniu uczuć.

Prowadzenie | Marta Salomon – pedagog z wykształcenia, pasji i zamiłowania. Od kilku lat spełnia się pracując z dziećmi. Obecnie pracuje w żłobku.

BAJKOMALARSTWO – zajęcia plastyczne dla dzieci od 6. roku życia

Prowadzenie: Agnieszka Markowska – konserwatorka dzieł sztuki, nauczycielka plastyki i zajęć artystycznych

Karawana Opowieści przedstawia: Jak pokonać olbrzyma? Baśnie polskie

Opowiada i muzykę gra: Szymon Góralczyk z grupy Karawana Opowieści

Nasze spotkanie z opowieściami to podróż wzdłuż Wisły. Wspólnie będziemy odkrywać tajemnice polskich baśni i legend. Jak powstała ta potężna rzeka, która płynie z gór aż do morza? Jak powstały bociany? Co zrobić kiedy spotkamy olbrzyma, który chce nas zjeść? Jak go pokonać? Zabierzemy Was do świata wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe, a przygody emocjonujące.

 

Zapraszamy do zapisów! Wstęp bezpłatny!

 

 

Źródło: https://focusbydgoszcz.pl/zapraszamy-na-bajkowe-ferie-z-bcs/

Ostatnie aktualności

ZMIANY W PROGRAMIE 500+ JUŻ OD NOWEGO ROKU!

Czytaj dalej

Czy jest możliwe odszkodowanie dla ucznia zarażonego koronawirusem w szkole?

Czytaj dalej

CZY MASECZKI W SZKOŁACH BĘDĄ KONIECZNE?

Czytaj dalej

SOBOTA Z MARIANEM REJEWSKIM!

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.