04 LUT

Zdrowa dieta dla młodych matek i kobiet w ciąży – szpital miejski w nowym programie

 

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. E. Warmińskiego w Bydgoszczy przystąpił do pilotażowego programu Dieta Mamy. Chodzi o to, aby kobiety w ciąży i młode matki otrzymywały jak najbardziej zbilansowane posiłki i miały łatwy dostęp do porad dietetycznych także po opuszczeniu szpitala.

Głównym celem programu pilotażowego "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy” jest propagowanie zasad zdrowego żywienia wśród kobiet w ciąży i młodych matek, a także wyrobienie dobrych nawyków dietetycznych. Program ma także ulepszyć jakość żywienia pacjentek na porodówkach w szpitalu. 

W Bydgoszczy realizuje go Szpital Miejski im. Warmińskiego – pacjentki ciężarne mają do dyspozycji dietetyka we wtorki (w godz. 9-12) oraz w piątki (w godz. 13-16).  Zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznej należy zgłosić położnej koordynującej oddziału lub skontaktować się bezpośrednio z dietetykiem pod nr. tel. 52 370-94-25.

Kobiety mogą korzystać także z mailowych konsultacji dietetycznych jeszcze przez dwa miesiące od dnia wypisu ze szpitala. Mogą także ocenić jakość posiłków serwowanych w lecznicy i w dniu wypisu ze szpitala wypełnić ankietę dotyczącą żywienia. 

Szpital Miejski jest jednym z dwóch szpitalu w naszym regionie, obok Nowego Szpitala w Świeciu, który realizuje program Dieta Mamy. 

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/zdrowa-dieta-dla-mlodych-matek-i-kobiet-w-ciazy/

Ostatnie aktualności

ZMIANY W PROGRAMIE 500+ JUŻ OD NOWEGO ROKU!

Czytaj dalej

Czy jest możliwe odszkodowanie dla ucznia zarażonego koronawirusem w szkole?

Czytaj dalej

CZY MASECZKI W SZKOŁACH BĘDĄ KONIECZNE?

Czytaj dalej

SOBOTA Z MARIANEM REJEWSKIM!

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.