SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
16 MAR

Przerwę w nauce warto dobrze wykorzystać

 

Decyzją prezesa Rady Ministrów, z uwagi na sytuację epidemiczną, zawieszona została nauka w szkołach. Wszystko po to, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. Warto ten czas przerwy w nauce dobrze wykorzystać - zachęcamy do korzystania z otwartych zasobów edukacyjnych on-line.

W związku z sytuacją epidemiczną, zamknięte są szkoły, przedszkola i żłobki. Warto tę przerwę w nauce dobrze wykorzystać. Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przygotował zakładkę pn. „E-zajęcia”, na której znajdują się zestawienia:

 otwartych zasobów on-line

• programów do tworzenia wirtualnych klas

• programów do tworzenia zadań

Wykazy będą sukcesywnie uzupełniane. MOEN gromadzi również autorskie materiały on-line przekazywane przez nauczycieli, które będą zaprezentowane jako dobre praktyki edukacyjne. Opracowania można przesyłać na adres (moen.dyrektor@edu.bydgoszcz.pl lub pawel.rzysko@edu.bydgoszcz.pl).

W poniedziałek o godz. 9.00 Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w  uruchomi kujawsko-pomorską e-szkołę. Lekcje przeznaczone są dla ósmoklasistów i maturzystów. Szczegóły tutaj: www.edupolis.pl

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/przerwe-w-nauce-warto-dobrze-wykorzystac/

Ostatnie aktualności

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej

RZĄD CHCE OTWORZYĆ SZKOŁY - KIEDY TO NASTĄPI?

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.