SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
19 MAR

Zaproś Muzuem do DOMu

 

Większość z nas zgodnie z zaleceniami nie wychodzi z domu. Instytucje kultury również są zamknięte, nie oznacza to jednak, że nie możemy korzystać ze świata sztuki, historii czy szeroko pojętej kultury. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy ma propozycje, które pomogą przetrwać ten trudny czas.

Włączając się w ogólnopolską akcję #zostańwdomu, Muzeum Okręgowe zachęca do aktywnego udziału w projekcie #zMOBwDOMu. Będzie to czas zabawy i nauki zainspirowanej bydgoskimi zbiorami muzealnymi. Śledząc stronę internetową MOB a także portale społecznościowe, od 19 marca będzie można dowiedzieć się nieco więcej o sztuce i historii, zaczerpnąć pomysły na zabawy z dziećmi, które nie wymagają wyjścia z domu. Materiały udostępniane będą dwa razy dziennie: przed południem - skierowane do najmłodszych, popołudniu – dla starszych odbiorców.

Dla dzieci znaleźć będzie można inspiracje do kreatywnych zabaw w oparciu o reprodukcje Leona Wyczółkowskiego - #wdomuzWyczółem, m.in. do wydruku puzzle czy laurka. Codziennie Muzeum będzie udostępniać do druku również karty pracy oraz kolorowanki. Dla łaknących sztuki polecamy #ARTeFAKTYzMOB: informacje i ciekawostki dotyczące wybranych obiektów. Natomiast w ramach #słuchajmuzeum będzie można zapoznać się z audiodeskrypcjami – to propozycja skierowana szczególnie dla osób niewidzących i niedowidzących, ale w obecnej, wyjątkowej sytuacji każdy może z niej skorzystać. Ciekawą formą z pewnością będzie również wysłuchanie muzycznych interpretacji wybranych obrazów, przygotowanych w ramach projektu „Muzealne partytury”. Nie zabraknie również materiałów informacyjnych dotyczących historii bydgoskiego muzeum. Wszystkim, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę zachęcamy do uczestnictwa w Akademii MOB. Dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych będą pojawiać się prezentacje dotyczące m.in. historii i techniki w muzeum czy przybliżające życie i twórczość wybitnego artysty związanego z Bydgoszczą - patrona Muzuem – Leona Wyczółkowskiego.

Nie wychodząc z domu nadal możemy „odwiedzić” muzeum. Wystarczy wejść na stronę MOB: www.muzeum.bydgoszcz.pl oraz profile społecznościowe na Facebook’u i Instagramie.

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/zapros-muzuem-do-domu-zmobwdomu/

Ostatnie aktualności

Wirtualne Podróże z Teatrem Lalek Guliwer

Czytaj dalej

Miejskie żłobki bez opłat w czasie epidemii

Czytaj dalej

Tworzymy kartki wielkanocne

Czytaj dalej

Szkolny obiad w czasie epidemii

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.