SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
20 MAR

Pomoc w czasie epidemii koronawirusa

 

Wsparcie w tak trudnym dla wszystkich momencie jest nieocenione. W całym kraju ruszyła akcja pomocy dla osób starszych lub osób objętych kwarantanną domową.

W Bydgoszczy także powstały różnorodne akcje wsparcia.

Jedna z nich nazwana została „Widzialną ręką”. Polega ona na bezpłatnej pomocy sąsiedzkiej osobom potrzebującym wsparcia. W całym mieście wywieszono plakaty z ofertą pomocy oraz powstała grupa na facebooku. Wolontariusze, a także sąsiedzi z zachowaniem szczególnej ostrożności pomagają robić zakupy, wyprowadzać psa, wynosić śmieci, oferują rozmowę online lub udzielają wsparcia psychologicznego.

Do pomocy zachęca także Caritas w ramach akcji "Pomoc dla seniora".

W Bydgoszczy dla nauczycieli i pracowników opieki zdrowotnej uruchomiono programy pomocy psychologicznej udzielanej zdalnie. Sczegóły znajdują się tutaj.

Miasto uruchomiło także specjalną infolinię, aby uchronić mieszkańców przed wychodzeniem z domu. Powstała akcja "Zakupy dla seniora".

W okresie walki z epidemią koronawirusa Miasto Bydgoszcz zachęca do kontaktu osoby zainteresowane niesieniem pomocy w ramach wolontariatu. Zgłoszenia pod numerami telefonu: (52) 585 92 73 oraz (52) 585 94 45. Kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 20:00.

Będziemy sukcesywnie informować Was o instytucjach oraz akcjach mających na celu świadczenie pomocy w tym trudnym dla wszystkich czasie. Koniecznie nas obserwujcie!

 

Ostatnie aktualności

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej

RZĄD CHCE OTWORZYĆ SZKOŁY - KIEDY TO NASTĄPI?

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.