SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
23 MAR

Na dziś polecamy czytanie

 

Czytanie książek przynosi wiele korzyści. Wspiera rozwój dziecka, uczy, pobudza wyobraźnię, zaspokaja emocjonalne potrzeby, przynosi radość i wzmacnia więź z rodzicem. Czytając dziecku książkę poświęcamy mu swój czas, pokazujemy zaangażowanie oraz dajemy miłość. 

Niestety dziecko samo po książkę nie sięgnie. Musimy pokazać mu świat wyobraźni. Na początku dajmy poczuć radość słuchania, a później czytania.

Czytanie warto rozpocząć już od najmłodszych lat. Wtedy przydatne są książeczki edukacyjne. Dziecko zaczyna poznawać świat i uczy się go poprzez swoje zmysły.

Codzienne głośne czytanie kształtuje więź między dzieckiem, a rodzicem. Czytając dziecku książki zaspokajamy jego emocjonalną potrzebę. Jest to najważniejsza potrzeba rozwojowa malucha. Dzięki temu dziecko nabywa różnorodne umiejętności. Rozkwita, buduje wiarę w siebie, uczy się języka, ćwiczy myślenie, staje się życzliwy, empatyczny oraz wyrasta na dojrzałego i zdrowego emocjonalnie człowieka.

Czytając poszerzamy tematykę zainteresowań naszych pociech. Używamy poprawnego języka literackiego i rozwijamy wiedzę oraz wyobraźnię dziecka. Czytanie książek jest więc bardzo ważną czynnością i niesie wiele korzyści.

Zachęcamy Was do czytania!

Jeśli nie macie w swojej kolekcji zbyt dużego wyboru książek, polecamy skorzystać z darmowych stron internetowych. Portale takie jak wolne lektury oraz miasto dzieci oferują e-booki dla dzieci i młodzieży. Jeśli jednak wolicie szelest kartek, zapach druku i posiadanie papierowej książki to zachęcamy do zakupów online. Księgarnia Wydawnictwo Skrzat, która specjalizuje się głównie w literaturze dziecięcej i młodzieżowej przygotowała rabat 35% na wybrane książki.

Po odkryciu książkowej fantastyki, polecamy wykonać pracę plastyczną. Możecie poprosić o to dziecko albo sami dołączyć się do zabawy. Narysujcie świat ze swojej ulubionej książki lub ostatnio czytanej. Rysowanie urozmaica czytanie i sprawia jeszcze większą przyjemność.

Sięgając po książki przyjemnie spędzamy wolny czas. Walczmy mądrze z nudą!

 

Ostatnie aktualności

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej

RZĄD CHCE OTWORZYĆ SZKOŁY - KIEDY TO NASTĄPI?

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.