SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
24 MAR

Nauka zawieszona do świąt wielkanocnych. Warto tę przerwę dobrze wykorzystać

 

Decyzją prezesa Rady Ministrów dzieci nie wrócą do szkół, przedszkoli i żłobków przed świętami wielkanocnymi. To oznacza znacznie dłuższą przerwę w nauce. Wszystko po to, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. Przypominamy, że ta przerwa nie oznacza wakacji i że warto ten czas przerwy w nauce dobrze wykorzystać - zachęcamy do korzystania z otwartych zasobów edukacyjnych on-line.

W związku z sytuacją epidemiczną, zamknięte są szkoły, przedszkola i żłobki. Warto tę przerwę w nauce dobrze wykorzystać. Poniżej prezentujemy wybór otwartych zasobów edukacyjnych on-line. Lista będzie uzupełniana.

Zasoby rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (link TUTAJ):

  • Epodręczniki - Materiały przeznaczone do nauki w szkołach lub do samodzielnej pracy ucznia - wszystkie etapy kształcenia.
  • Edupolis - Kujawsko-Pomorska Platforma Edukacyjna dostarczająca edukacyjne treści interaktywne - szkoła podstawowa.
  • Scholaris - Portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne -  wszystkie etapy kształcenia.
  • Pistacja TV - Zbiór krótkich filmów edukacyjnych związanych z matematyką - wszystkie etapy kształcenia.
  • Szalone liczby - Platforma na której uczniowie mogą przygotowywać się do sprawdzianów, ale także do egzaminów zewnętrznych z matematyki - wszystkie etapy edukacyjne.
  • Cyfrowa biblioteka POLONA - Zasoby Biblioteki Narodowej - wszyskie etapy edukacyjne.
  • Khan Academy - Zasoby edukacyjne - szkoła podstawowa.
  • Corinth 3D - Aplikacja edukacyjna Corinth stanowi wizualną bibliotekę ponad 1500 naukowych modeli interaktywnych 3D - wszystkie etapy edukacyjne (dostęp: wymagany kod: Ek7dVKmF)
  • Centrum Rozwoju Edukacji
  • Educandy - Aplikacja, która pozwala tworzyć wykreślanki, gry typu kółko- krzyżyk, labirynty lub zadania typu połącz w pary - klasy I-III.

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego uruchomił Kujawsko-Pomorską e-szkołę. Lekcje przeznaczone są dla ósmoklasistów i maturzystów. Szczegóły tutaj: www.edupolis.pl

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/nauka-zawieszona-do-swiat-wielkanocnych-warto-te/

Ostatnie aktualności

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej

RZĄD CHCE OTWORZYĆ SZKOŁY - KIEDY TO NASTĄPI?

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.