SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
25 MAR

Zamów książkę na telefon!

 

Epidemia koronawirusa i związane z nią utrudnienia, w tym apele o pozostanie w domach odbijają się niekorzystnie na lokalnych biznesach. Dotyczy to również stacjonarnych księgarni. W Bydgoszczy na telefon książki można zamówić w Skrzynce na bajki i Arabesce.

Księgarnie stacjonarne to nie tylko sklepy z książką – w 2019 roku księgarnie zorganizowały co najmniej 1000 bezpłatnych wydarzeń literackich dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Lokalne księgarnie stacjonarne to najczęściej małe firmy rodzinne – w przeciwieństwie do sieci większość z nich, ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek, nie przetrwa epidemii.

Jak możesz pomóc?
Obecny kryzys związany z epidemią koronawirusa dotyka nas wszystkich. Jeśli planujesz kupić książki – zamów je w lokalnej księgarni. To najlepszy i najprostszy sposób na wsparcie tych miejsc.

Jak zamówić książkę?
Wybierz księgarnię z poniższej listy, skontaktuj się z nią mailowo, telefonicznie lub przez media społecznościowe. Poinformuj księgarnię, że dzwonisz z akcji Książka na telefon i zapytaj o tytuł, którego szukasz lub poproś księgarzy o rekomendacje (możesz np. poprosić o zdjęcia regałów lub transmisję live z księgarni!). Księgarnie biorące udział w akcji zachowują wszelkie środki ostrożności zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W akcji biorą udział 2 księgarnie z Bydgoszczy - Skrzynka na Bajki i Arabeska.

Pełna lista punktów na stronie www.ksiazkanatelefon.pl

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/wesprzyj-lokalne-ksiegarnie-stacjonarne-zamow-ks/

Ostatnie aktualności

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej

RZĄD CHCE OTWORZYĆ SZKOŁY - KIEDY TO NASTĄPI?

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.