SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
27 MAR

Robimy pieczątki domowym sposobem

 

Samodzielne przygotowanie stempli jest wspaniałym sposobem na niezwykłą i kreatywną zabawę, do której bez problemu zaangażujemy dziecko. Wykonanie stempelków domowym sposobem jest tanie, proste i przynosi wiele radości. Najpopularniejszym materiałem z jakiego przygotowuje się pieczątki jest bez wątpienia ziemniak.

Profesjonalny zestaw do wykonywania stempli, który znajdziemy w sklepach, to niemały wydatek. Nie warto przepłacać, gdy pod ręką mamy produkty, z których z łatwością możemy wykonać pieczątki. 

Z pewnością wielu z Was pamięta z czasów dzieciństwa wykonywanie pieczątek z ziemniaków. Jest to rewelacyjna zabawa, a efekt końcowy zadowala każdego. 

Pracę zaczynamy od wymyślenia kształtów. Każdy tworzy, to co mu przyjdzie na myśl. Wycinamy szablon i rozpoczynamy zabawę. Później wystarczy użyć farbek i tworzymy prawdziwe dzieła.

Wykonanie ziemniaczanych pieczątek nie wymaga dużej ilości przedmiotów i nie jest skomplikowane. Do przygotowania stempli potrzebne więc są:

  • ziemniaki,
  • nożyk,
  • farby,
  • pędzel ,
  • blok techniczny,
  • opcjonalnie foremki, za pomocą których uzyskamy odpowiedni kształt.

Przygotowanie:

Ziemniaki należy umyć i przekroić na pół.

Następnie wykonujemy w nich delikatne ruchy nożem, tak aby stworzyć odpowiedni kształt. Mogą do tego posłużyć foremki, dzięki którym uzyskamy wymarzony obrazek do odbicia. Na ziemniakach można tworzyć wszelkie wzory, jakie tylko sobie wymarzycie.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie farbek, pędzelka i materiału, na którym chcemy odbić stemple. Wraz z dzieckiem równomiernie pokryjcie wycięty kształt ziemniaka w farbie. Po pomalowaniu stempla przyciskamy go w miejsce, które chce się ozdobić. Na koniec cieszcie się efektami waszej pracy.

Ostatnie aktualności

DZISIAJ DZIEŃ MAMY!

Czytaj dalej

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.