SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
27 MAR

Bezpiecznie w lesie

 

W związku z epidemią, mieszkańcy częściej niż dotychczas wybierają się na spacer do lasu. Lasy Państwowe zapewniają, że lasy zostają otwarte dla społeczeństwa. Apelują jednak, by unikać popularnych miejsc i pozostawić po sobie porządek.

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami rządu każdy z nas powinien w maksymalnym stopniu ograniczyć przemieszczanie się do niezbędnych wyjść związanych z codziennym bytowaniem. Osoby, które potrzebują zaczerpnąć świeżego powietrza bardzo często udają się teraz do lasu. Jeśli decydują się na wyjście powinny zachowywać się w taki sposób, aby nie narażać siebie i innych na zakażenie. Zalecamy by spacery odbywały się tylko w gronie najbliższej rodziny. Stan epidemii to nie czas na organizowanie wspólnych wyjść do lasu ze znajomymi.

Jak zapewniają leśnicy tereny leśne nie zostaną ograniczone dla odwiedzających, ale apelują by stosować się do wytycznych w zakresie korzystania z miejsc postoju, parkingów, ścieżek edukacyjnych oraz wież i tarasów widokowych. Osoby przyjeżdżające do lasu samochodem powinny pamiętać o zakazie zastawiania leśnych dróg pożarowych!

Apelujemy, aby nie pozostawiać śmieci i zadbać o to, by wszystko, co zabraliśmy ze sobą do lasu, wróciło z nami do domu – tłumaczą przedstawiciele Lasów Państwowych. – Pamiętajmy także o tym, aby nie stwarzać sytuacji grożących pożarem lasu. W okresie wiosennym, to zagrożenie jest największe  - dodają.

Poniżej infografika, przygotowana przez Lasy Państwowe:

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/bezpiecznie-w-lesie/

Ostatnie aktualności

DZISIAJ DZIEŃ MAMY!

Czytaj dalej

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.