SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
28 MAR

Tworzymy kartki wielkanocne

 

Czas Świąt Wielkanocnych zbliża się wielkimi krokami. Warto w tym okresie zaskoczyć swoich bliskich i wysłać im własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne.

Żyjemy w czasach, gdzie prawie wszystko można kupić, dlatego najczęściej korzystamy z gotowych rozwiązań. Tym razem może warto zaskoczyć najbliższych i przygotować coś samemu? Własnoręcznie tworzone kartki mają więcej uroku i po latach będą wspaniałą pamiątką. Wykonanie kartek wielkanocnych nie jest takie trudne, jak się wydaje. Sposobów na ich stworzenie jest wiele. Wystarczy trochę czasu i chęci. Potrzebne będą także dodatkowe akcesoria oraz kreatywność. 

Na początku należy przygotować podkład, z którego da się zrobić kartkę. Wystarczy sztywniejszy papier w dowolnym kolorze. To od Was zależy jak ma wyglądać. Następnie zginamy kartkę na pół, tak aby powstały dwie równe części.

Przygotowując się do wykonania kartki świątecznej wspólnie z dzieckiem, warto przyszykować wcześniej szablon, żeby móc się na czymś wzorować. Technika wykonania pracy jest dowolna. Liczy się pomysłowość. Można narysować obrazek, stworzyć pisankę, zajączka lub kurczaczka z dostępnych pod ręką materiałów, pomalować kartkę odciskami palców albo ozdobić ją pieczątkami z ziemniaka. 

Co będzie potrzebne do zrobienia kartek na Wielkanoc? Przyda się wszystko w zasięgu możliwości. Niezbędny jest jednak papier techniczny lub sztywny papier. Oprócz tego możecie użyć dowolnych materiałów, które znajdziecie w domu. Przydadzą się także: nożyczki, klej, kredki, farby, bibułka czy wata. Ostatnim ważnym elementem są życzenia.

Własnoręczne wykonanie kartek nie jest trudne, a sprawia wiele radości. Zachęcamy do wspólnego tworzenia!

 

Ostatnie aktualności

DZISIAJ DZIEŃ MAMY!

Czytaj dalej

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.