SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
28 MAR

Szkolny obiad w czasie epidemii

 

SzkolnyObiad to akcja wymyślona, by wspomóc dzieci, które często jedyny posiłek jadły w szkole. W czasie epidemii dostaną paczki żywnościowe.

Paczki są przygotowywane przez markety spożywcze online. Do PCK w Bydgoszczy trafiają już gotowe paczki - wszystko ze względów bezpieczeństwa - mówi Patryk Wolski, organizator akcji. - Następnie przy zachowaniu szczególnej ostrożności (maseczki, rękawiczki, żel antybakteryjny) są dowożone pod drzwi osób potrzebujących. Zaczęliśmy od rodzin wielodzietnych z Nowego Dworu koło Bydgoszczy. Dziś paczki dostaną rodziny z Trzebcza Szlacheckiego i Bydgoszczy. Potrzebujących jest coraz więcej, gdyż szkoły zostały zamknięte do odwołania, dodatkowo zbliża się czas świąt - dodaje.

Akcja nie polega na dostarczaniu codziennych posiłków tylko bezpiecznych paczek żywnościowych, które zostawiane są pod drzwiami osób najbardziej potrzebujących. Paczki przygotowywane są przez firmy zewnętrzne – markety spożywcze online.

Wybrałem paczki, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na koronawirusa. Zawartość jednej paczki to zapas żywności na 5 dni. Ponad 50 paczek już trafiło do najbardziej potrzebujących rodzin z Bydgoszczy i okolic. Szykujemy kolejne - mówi pomysłodawca i organizator akcji Patryk Wolski.

Do akcji #SzkolnyObiad codziennie przyłączają się nowe osoby wpłacając pieniądze na specjalne konto na portalu www.zrzutka.pl/szkolnyobiad

Do dziś zebrano 22 tysiące złotych, która przekłada się na realną pomoc dla setek rodzin.

Gwiazdy szklanego ekranu również pomagają, między innymi: Ewa Drzyzga, Olivier Janiak, Anita Sokołowska, Joanna Jabłczyńska, Rafał Maślak, Beata Sadowska, Karol "Blowek" Gązwa, Małgorzata Socha.

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/szkolny-obiad-w-czasie-epidemii/

Ostatnie aktualności

DZISIAJ DZIEŃ MAMY!

Czytaj dalej

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.