SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw
31 MAR

Zabawa w Ciepło-Zimno

 

Zabawa w ciepło-zimno nadaje się idealnie do przeprowadzenia w domu jak i na zewnątrz. Wspiera sferę psychiczną i angażuje dzieci do wysiłku fizycznego. Rozwija spostrzegawczość oraz kształtuje umiejętność słuchania i odczytywania sygnałów. Zasady są bardzo proste. Wystarczy coś schować i zachęcić dziecko do poszukiwań wydając komendy ciepło-zimno. 

Zabawa ta zaspokaja potrzebę ruchu i aktywności. Pozwala odkryć ciekawość. Trenuje zaufanie. Uwalnia emocje. Uczy i rozwija, a przede wszystkim daje radość.

Zasady tej zabawy nie są skomplikowane. Wybieramy przedmiot, który chcemy schować przed dzieckiem. Wydajemy polecania w zależności jak blisko danej rzeczy znajduje się dziecko. Im bliżej tym cieplej, im dalej tym chłodniej. Jeśli dziecko zbliża się do celu, robi się gorąco. Na koniec można odwrócić role.

Zabawę tą można urozmaicić, wprowadzając ćwiczenia fizyczne. Wystarczy przygotować na kartkach dowolne ćwiczenia. Schować karteczki w wybranych miejscach i zachęcić dziecko do szukania. Po odnalezieniu kartki, należy wykonać zapisane na niej ćwiczenie. 

Dla młodszych dzieci można zabawę uprościć. Przed schowaniem przedmiotów należy pokazać dziecku, co się zamierza schować.

Zabawa w ciepło-zimno polecana jest dla każdego. Jest bardzo łatwa w przygotowaniu i można ją wykonać w każdym miejscu. 

 

Ostatnie aktualności

DZISIAJ DZIEŃ MAMY!

Czytaj dalej

ZOO W MYŚLĘCINKU OTWARTE! OD 19 MAJA MOŻNA ODWIEDZAĆ ZWIERZĘTA.

Czytaj dalej

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Czytaj dalej

Już wiemy kiedy dzieci klas I-III idą do szkoły!

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.