13 MAJ

RZĄD CHCE OTWORZYĆ SZKOŁY - KIEDY TO NASTĄPI?

 

Za kilka dni będzie mowa o kolejnych etapach luzowania gospodarki, w tym także o decyzjach dotyczących szkół.

O tym kiedy i w jakiej formule uczniowie będą wracać do szkół, zgodnie z obietnicą ministra edukacji dowiemy się w najbliższych dniach. Dariusz Piontkowski poinformował, że jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli, to rząd będzie chciał chociaż na kilka tygodni uruchomić szkoły w tradycyjnej formule. W szkołach będą obowiązywać podobne obostrzenia sanitarne, jak w przedszkolach.

W swoich klasach uczniowie nie będą musieli nosić maseczek. Zakrywanie ust i nosa będzie obowiązkowe tylko w częściach wspólnych. Dodał, że wytyczne w sprawie egzaminów również pojawią się w ciągu kilku dni.

Minister nie wykluczył, że wkrótce wrócą zajęcia opiekuńcze w klasach 1-3 w szkole podstawowej. Od 6 maja zajęcia opiekuńcze prowadzą już niektóre żłobki i przedszkola.

Ponadto minister cyfryzacji Marek Zagórski wypowiedział się w sprawie dodatkowego wsparcia dla gmin dotyczącego zakupu laptopów. Program startuje od 15 maja . Ile dana gmina dostanie pieniędzy na zakup laptopów będzie zależało od liczby rodzin wielodzietnych. Decyzja będzie podejmowana za dwa, trzy tygodnie.

 

Źródło: Gazeta Prawna

 

 

 

 

Ostatnie aktualności

EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Czytaj dalej

ZMIANY W PROGRAMIE 500+ JUŻ OD NOWEGO ROKU!

Czytaj dalej

Czy jest możliwe odszkodowanie dla ucznia zarażonego koronawirusem w szkole?

Czytaj dalej

CZY MASECZKI W SZKOŁACH BĘDĄ KONIECZNE?

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.