09 CZE

PIENIĄDZE DLA DZIECI NA WAKACJE JUŻ NIEBAWEM!

 

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że każde dziecko otrzyma w tym roku 500 złotych na wakacje. Głównym zadaniem nowego programu jest wsparcie polskiej branży turystycznej. W tym celu przewidziano do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego specjalny Bon turystyczny o wartości 500 zł na każde dziecko.

Program ma zacząć działać już pod koniec lipca. Wniosek o bon będą składali rodzice korzystając z tego samego systemu jak przy 500 plus. Beneficjenci otrzymają specjalne, dedykowane im kody w formie elektronicznej. Taki kod należy podać np. w hotelu, a właściciel otrzyma przelew po kilku dniach.

Podsumowując:

  • Nowe prawo wejdzie w życie jeszcze w te wakacje, a pieniądze będzie można wykorzystać do końca 2021 roku.
  • Bony będą emitowane w kwocie 500 zł na każde dziecko, analogicznie jak w przypadku programu 500 Plus.
  • Bony będą miały postać elektroniczną.
  • Bon będzie można wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii, obozie harcerskim, sportowym czy rekreacyjnym.
  • Bon trzeba będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.
  • Podmioty turystyczne, których usługi będzie można opłacić za pomocą bonu, znajdą się w – stworzonym na potrzeby programu – Katalogu Bazy Turystycznej.
  • Dodatkowo, aby wesprzeć turystów i podmioty świadczące usługi turystyczne, powstanie specjalna infolinia.

Szczegóły programu mają być podane w najbliższych dniach.

 

 

 

Źródło: strefabiznesu

Ostatnie aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ SZYMPANSA

Czytaj dalej

JUTRO ŚWIATOWY DZIEŃ POCAŁUNKU!

Czytaj dalej

OD DZISIAJ WAKACJE!!!!

Czytaj dalej

ŚWIATOWY DZIEŃ OCEANÓW

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.