16 CZE

SPOTKANIE Z NELĄ - reporterką ONLINE!

 

ZAPRASZAMY DZIECI na szkolenie on-line z pomocy przedweterynaryjnej

z NELĄ - reporterką.

16 czerwca 2020 roku we wtorek, od godziny 18.00 do 19.00 na Facebooku Neli – odbędzie się BEZPŁATNE szkolenie on-line dla dzieci na temat pierwszej pomocy dla zwierząt domowych. Organizator zaprasza do udziału również młodzież i dorosłych.

Podczas spotkania dzieci będą mogły ćwiczyć na żywo na swoich pluszakach pierwszą pomoc dla psów, kotów, chomików, świnek morskich czy fretek, pod okiem lekarza weterynarii – Doktora Dorosza oraz Neli Małej Reporterki. Czego dowiedzą się najmłodsi?

  1. Jak sprawdzić tętno u zwierzaka?
  2. Jak wykonać masaż serca?
  3. Jak zrobić sztuczne oddychanie?
  4. Jak zająć się skaleczeniem zwierzaka?

Szkolenie jest bezpłatne i wykonywane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej #UstaPysk zorganizowanej przez Fundację Neli - „The Adventure starts Here Foundation”. Podczas spotkania będzie można zadawać na żywo pytania prowadzącym, wpisując je w komentarzach pod postem. Można też wysłać pytania wcześniej na maila: : hello@fundacjaneli.org

Co dzieci powinny przygotować na spotkanie?

  1. Pluszową zabawkę – na której będą mogły ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy
  2. Watę (mogą być waciki)
  3. Bandaż
  4. Plaster

#UstaPysk

Kampania #UstaPysk to ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest edukacja dzieci, młodzieży oraz dorosłych na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej dla zwierząt. W ramach  działań, utworzony został Dzień Pierwszej Pomocy dla Zwierząt Dzikich i Domowych, który świętowany był po raz pierwszy w czerwcu 2020 roku. Więcej informacji na temat ratowania życia i zdrowia zwierząt, można znaleźć na stronie www.FundacjaNeli.org w zakładce #UstaPysk oraz na Facebookowym fanpage www.facebook.com/FundacjaNeli/

ZAPRASZAMY!

 

Ostatnie aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ SZYMPANSA

Czytaj dalej

JUTRO ŚWIATOWY DZIEŃ POCAŁUNKU!

Czytaj dalej

OD DZISIAJ WAKACJE!!!!

Czytaj dalej

ŚWIATOWY DZIEŃ OCEANÓW

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.