15 LIP

DZIEŃ BEZ TELEFONU KOMÓRKOWEGO!

 

15 lipca obchodzimy DZIEŃ BEZ TELEFONU KOMÓRKOWEGO. W dzisiejszych czasach to niezbędne urządzenie, które nie tylko bardzo ułatwia życie możliwością komunikacji z każdego miejsca na ziemi, często stosowane jest także jako wypełnienie czasu wolnego u coraz młodszych dzieci. Co drugie dziecko w Polsce korzysta z telefonu komórkowego żeby „zabić nudę”.

Czy jednak wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw jakie niosą za sobą urządzenia elektroniczne?

Wśród nastolatków poza problemami zdrowotnymi związanymi z pogorszeniem  wzroku, wadami kręgosłupa, bardzo niebezpieczne jest niekontrolowane udostępnianie wrażliwych danych.

A jak to się ma do zaledwie kilkuletnich dzieci, rozwój motoryki, ich socjalizację, więzi z rówieśnikami? Więcej na ten temat piszemy  artykule poniżej.

https://www.swiat-dzieci.eu/artykul,24,urzadzenia-mobilne-szkodza-dzieciom.html

                                                

Ostatnie aktualności

PARK ROZRYWKI I ZAGINIONY ŚWIAT - ZAMKNIĘTE.

Czytaj dalej

CZY DZIECI CZEKA PONOWNIE NAUKA ZDALNA?

Czytaj dalej

DZISIAJ DZIEŃ NAUCZYCIELA!

Czytaj dalej

CZY TO JUŻ JESIEŃ?

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.