07 KWI

Czy nauka zdalna potrwa do końca roku szkolnego?

 

Jeszcze niespełna dwa tygodnie temu byliśmy niemal pewni, że nauka stacjonarna powróci do szkół już 12 kwietnia. Teraz jednak nie jest to już takie pewne. Rzecznik Rządu Piotr Muller określił, że wszystko jest zależne od sytuacji epidemicznej i w związku z tym nie można podać twardego terminu w kwestii potencjalnego powrotu dzieci do szkół.

Bezwzględnie  zależy od kwestii epidemicznych związanych ze wzrostem liczby zachorowań z obłożeniem miejsc w szpitalach, wykorzystaniem respiratorów, ale również od tego, jak duże będzie zainteresowanie programem szczepień - zaznaczył Piotr Müller.

Czy zatem nauka zdalna potrwa do końca roku szkolnego? Wiceszef resortu edukacji i nauki Dariusz Piontkowski poinformował, że istnieje nadzieja, że uczniowie jednak wrócą do szkół, być może jeszcze nawet  w kwietniu, jeżeli to będzie możliwe ze względu na epidemię, a najpóźniej w maju i czerwcu - mówił.

Pod koniec marca minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podtrzymał swoją wypowiedź, że stopniowy powrót uczniów do nauki stacjonarnej jest możliwy w kwietniu. Jednocześnie wskazał, że zależy to od tego, czy wszyscy będą przestrzegać obostrzeń i uda czy się powstrzymać trzecią falę epidemii.
 

Ostatnie aktualności

KONIEC WAKACJI, NOWY ROK SZKOLNY, A ZABAWA TRWA!

Czytaj dalej

MAGICZNY FESTIWAL ŚWIATA BAŚNI

Czytaj dalej

DZIEŃ KOLOROWANEK JUŻ JUTRO!

Czytaj dalej

ŚWIATOWY DZIEŃ SZYMPANSA

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.