08 CZE

ŚWIATOWY DZIEŃ OCEANÓW

Dzisiaj, 8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów.  Dzień ten został oficjalnie ustanowiony przez ONZ w 2009 roku. To doskonała okazja, aby przypomnieć, że życie na Ziemi jest uzależnione od kondycji oceanów, a ich los zależy od działań nas wszystkich.

Wskutek nieodpowiedzialnej działalności człowieka ekosystemy oceanów są zagrożone. Plastik, zanieczyszczenia oraz zmiany klimatu mają ogromny wpływ na oceany, jednak największym zagrożeniem jest ich przełowienie. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ponad 1/3 światowych zasobów ryb już jest przełowiona. To odpowiedni moment, aby się zatrzymać i poszukać odpowiedzi na pytanie: „Co możemy zrobić dziś, aby w przyszłości nie zabrakło ryb dla naszych dzieci”......

Ostatnie aktualności

KONIEC WAKACJI, NOWY ROK SZKOLNY, A ZABAWA TRWA!

Czytaj dalej

MAGICZNY FESTIWAL ŚWIATA BAŚNI

Czytaj dalej

DZIEŃ KOLOROWANEK JUŻ JUTRO!

Czytaj dalej

ŚWIATOWY DZIEŃ SZYMPANSA

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.