Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka SPRZEDAM Inne
25 KWI

Najlepsza Majówka w Mieście!

 

Zapraszamy w majowy weekend na Wyspę Młyńską.

Majówka w Bydgoszczy będzie w tym roku wyjątkowa - bogaty program i zaproszeni artyści, a także wiele atrakcji przygotowanych dla bydgoszczan sprawią, że Wyspa Młyńska na początku maja wypełni się po brzegi.

Z racji tego, że rok 2019 jest w Bydgoszczy Rokiem Wolności, odbędzie się huczne świętowanie rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, a także Święto Konstytucji 3 Maja. 

PROGRAM EUROPEJSKIEJ MAJÓWKI:

1 maja 2019, Wyspa Młyńska 

godz. 12:00 - wspólne odśpiewanie „Ody do radości” z bydgoskimi chórami, pamiątkowe zdjęcie z 30-metrową flagą UE 

godz. 12:30 - taniec z flagami EU w wykonaniu zespołu dziecięcego 

godz. 13:00-14:00 - częstowanie „zupą europejską” 

 godz. 13:00-15:30 - występy muzyczne młodzieżowych zespołów oraz lokalnych artystów 

godz. 15:00-15:55 - częstowanie „tortem europejskim” 

godz. 16:00 - oficjalne zakończenie

2 maja, Wyspa Młyńska 

19.00 - Waglewski - Fisz - Emade

21.00 - Bedoes

3 maja 2019, Wyspa Młyńska

godz. 13:00 - inscenizacja historyczna nawiązująca do uchwalenia Konstytucji 3 maja

godz. 13:00-13:30 - rozdawanie Konstytucji, pokazy szermierki, wystrzelenie z armaty oraz występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej z ZS Elektronicznych

18.00 - Sielska

19.30 - GooseBumps      

21.00 – Afromental

5 maja – Wyspa Moniuszki

Godz. 12.00, amfiteatr przy Operze Nova – przekrój z „Halki” Stanisława Moniuszki

Godz. 12.00- 18.00, Wyspa Młyńska - występy chórów, Biesiada Moniuszkowska

Godz. 17.00, amfiteatr przy Operze Nova – przekrój ze „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki

 

Zapraszamy!

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/majowka-w-bydgoszczy-pelna-atrakcji/

Ostatnie aktualności

WAKACJE W TYM ROKU BĘDĄ WCZEŚNIEJ

Zajęcia w szkołach kończą się w tym roku szkolnym 19 czerwca. Minister Edukacji Narodowej podpisał rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego. Zgodnie z tym, uczniowie odbiorą świadectwa w środę 19 czerwca. To będzie ostatni dzień zajęć d (...)

Czytaj dalej

W wakacje darmowe baseny dla uczniów

  Przez całe wakacje wszystkie baseny przyszkolne będą darmowe dla uczniów bydgoskich szkół. Warunkiem do bezpłatnego korzystania z pływalni jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej. Podobnie jak w latach ubiegłych baseny przyszk (...)

Czytaj dalej

Zajęcia w szkołach podczas upałów

  W związku z upałami w niektórych szkołach w Polsce lekcje zostają skrócone. Wysoka temperatura jest bardzo uciążliwa dla dzieci, jak i dla nauczycieli. Dyrektorzy placówek, którzy nie są w stanie zapewnić dzieciom (...)

Czytaj dalej

Akcja bezpieczne wakacje

  Uczniowie bydgoskich szkół rozpoczęli cykl spotkań edukacyjnych. Mają przypomnieć sobie jak bezpiecznie spędzać wakacyjny czas. Nauczą się także jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Akcja potrwa do 14 czerwca. Każ (...)

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.