Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka SPRZEDAM Inne
17 MAJ

Wakacje w mieście – rusza program „Bydgoskie Półkolonie 2019”

 

Po raz pierwszy na taką skalę miasto organizuje wypoczynek letni dla uczniów, którzy całe wakacje lub ich część spędzają w mieście. To ukłon w stronę rodziców, którzy niejednokrotnie poruszali tę kwestię na spotkaniach z władzami Bydgoszczy. Spełniając ich oczekiwania rusza program „Bydgoskie Półkolonie 2019”. 

W sumie w 37 placówkach oświatowych, w tym także w szkołach, zostanie zorganizowanych łącznie 325 tygodniowych półkolonii, z których będzie mogło skorzystać ok. 4 800 uczniów szkół podstawowych (do 13 roku życia).

Program realizowany będzie przez 9 tygodni począwszy od 24 czerwca (ostatni turnus rozpocznie się 26 sierpnia).   

Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach od 8 do 15.

Grupy liczyć będą maksymalnie 20 osób.

Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach, na basenach i boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich placówkach kultury, m. in. w Muzeum; zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach Półkolonii wyświetlane będą też filmy. 

Warunkiem uczestnictwa w Półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej, pobranie Karty Uczestnika i posiadanie Bydgoskiej Karty Miejskiej.

Udział w półkoloniach jest bezpłatny, w z wyjątkiem opłaty za posiłki (60 zł) – zwolnieni są z nich rodzice i opiekunowi dziecka, którzy są upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole).  

Wypełnioną kartę uczestnika należy dostarczyć do wybranej placówki w terminie do 28.05.2019 r. 

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.bydgoszcz.pl/edukacja/bydgoskie-polkolonie-2019/

 

 

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/edukacja/bydgoskie-polkolonie-2019/

Ostatnie aktualności

Poczytaj w Parku

Czytaj dalej

Przyjdź na Drzwi Otwarte do Ratusza!

Czytaj dalej

Zabierz malucha do teatru!

Czytaj dalej

Centrum Handlowe RONDO zaprasza na spotkanie z „Angry Birds 2 Film”

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.