Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka SPRZEDAM Inne
21 MAJ

Rozpoczęły się letnie spacery z przewodnikiem

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i odwiedzających Bydgoszcz na letnie spacery z przewodnikiem.

To doskonała okazja, by poznać historie ciekawych miejsc, a także posłuchać legend i anegdot. W tym roku przygotowano specjalną trasę związaną z ważnymi rocznicami, w związku z obchodzonym Bydgoskim Rokiem Wolności.

Bydgoskie Centrum Informacji przygotowało ofertę dla odwiedzających nasze miasto oraz mieszkańców głodnych historycznych ciekawostek. Trasy wędrówek związane są z historią, architekturą oraz przestrzenią kulturową miasta. W tym roku, pojawiła się wyjątkowa trasa szlakiem wolności. W naszym mieście obchodzimy właśnie Bydgoski Rok Wolności – świętujemy wszystkie ważne rocznice. W związku z tym, że rocznic jest wiele przewodnicy mogą zabrać nas w różne miejsca np. na Stary Rynek, Plac Wolności lub oprowadzą nas po miejscach, które wypiękniały dzięki funduszom unijnym.  

Start w każdą sobotę i niedzielę o 12:30.

Na letnie spacery z przewodnikiem obowiązują zapisy.

Bilety w cenie 5 zł. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (grupa może liczyć maksymalnie 30 osób) prośba o wcześniejszy zakup biletu w Informacji Turystycznej lub on-line w systemie tickeo.pl. Link TUTAJ. 

Oferta letnich spacerów z przewodnikiem obowiązuje od maja do końca sierpnia. 

 

 

 

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/szlakiem-wolnosci-z-biegiem-brdy-rozpoczynamy/

Ostatnie aktualności

Uroczyste otwarcie Starego Rynku w Bydgoszczy!

  Nadszedł czas, aby pochwalić się nową odsłoną Starego Rynku. W weekend 28-29 czerwca zapraszamy na uroczyste otwarcie. Będą koncerty, występy kabaretowe, konkursy z nagrodami, występy muzyków ulicznych i pokazy baniek. Przygotowano też (...)

Czytaj dalej

ROZPOCZYNAJĄ SIĘ BYDGOSKIE IMPRESJE MUZYCZNE

  Już dzIś rozpoczynają się 42. Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży, czyli Bydgoskie Impresje Muzyczne, które będą trwały do dnia 29 czerwca. Impreza od lat gromadzi utalentowaną młodzież z całego świata. W tym roku w (...)

Czytaj dalej

ZŁÓŻ WNIOSEK 300+ ORAZ 500+ JUŻ 1 LIPCA !!!

Od 1 lipca 2019 roku zmieniają się zasady przyznawania świadczenia wychowawczego (500+). Od 1 lipca można składać wnioski tylko w formie elektronicznej. Od 1 sierpnia będą przyjmowane także papierowe wnioski. Złożenie wniosku przez Internet jest szybkie, (...)

Czytaj dalej

WAKACJE W TYM ROKU BĘDĄ WCZEŚNIEJ

Zajęcia w szkołach kończą się w tym roku szkolnym 19 czerwca. Minister Edukacji Narodowej podpisał rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego. Zgodnie z tym, uczniowie odbiorą świadectwa w środę 19 czerwca. To będzie ostatni dzień zajęć d (...)

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.