Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka SPRZEDAM Inne
01 CZE

Dzisiaj DZIEŃ DZIECKA !

Spędź ten szczególny Dzień w obliczu niesamowitych wrażeń i wielu atrakcji.

Sprawdź jakie atrakcje zorganizowano z okazji tego Dnia.

Spotkaj superbohaterów w różnych odsłonach

Dzień dziecka można świętować już od dziś wraz z superbohaterami kreskówek. Takie atrakcje zapewnia Centrum Handlowe Focus Mall. Poznaj Laboratorium Dextera, Atomówki czy Johnnego Bravo. Sprawdź swoją wiedzę i zobacz pokazy chemiczno-fizyczne. 

31.05-01.06.2019, godz. 11:00-19:00

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1085,kreskowkowy-dzien-dziecka.html

Dzień dziecka na boisku

Dla najmłodszych przygotowano atrakcje na boisku przy Szkole Podstawowej nr 57. W programie imprezy: konkursy i zabawy dla dzieci, występy wokalne, pokazy grup tanecznych, animacje cyrkowe, animacje plenerowe, zabawy plastyczne, kule mocy, przejażdżki konne, małpi gaj oraz różne niespodzianki.

31.05.2019, godz. 15:00-18:00

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1108,dzien-dziecka-na-boisku.html

Muzyczny dzień dziecka

W Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert z okazji dnia dziecka. Orkiestra zagra utwory z ulubionych i najbardziej znanych kreskówek oraz filmów dziecięcych.

31.05.2019, godz. 19:00

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,946,dzien-dziecka-w-filharmonii.html

Lodowy dzień dziecka

Centrum Handlowe RONDO w dniu dziecka zamieni się w Lodowe Centrum Marzeń. Z tej okazji najmłodsi klienci galerii otrzymają kupon na darmową kulkę lodów.

01.06.2019, godz. 9:00-21:00

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1109,lodowy-dzien-dziecka-w-centrum-handlowym-rondo.html

Bajkowy Poranek w Kinie Jeremi      

Kino Jeremi zaprasza dzieci słabowidzące i niewidome na seanse z audiodeskrypcją.  Dla dzieci od 3 lat seans wyświetlony zostanie o godzinie 10:00, a o godzinie 11:30 film widoczny będzie dla dzieci od 7 roku życia.

01.06.2019, godz. 10:00/11:30

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1074,bajkowo---filmowy-dzien-dziecka.html

Dzień dziecka z Galusią

W Galerii Pomorskiej czeka mnóstwo atrakcji dla dzieci: gry planszowe, wielkie dmuchańce, sportowy tor przeszkód, spektakl teatralny, turniej ping-ponga, warsztaty konstruktorskie, warsztaty origami, zdjęcie z Galusią. Spędź ten dzień z Galusią i dowiedź się czy jest agentem.

01.06.2019, godz. 11:00

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1083,dzien-dziecka-z-galusia-w-galerii-pomorskiej.html

Dzień dziecka z PKP Intercity

Atrakcje dla dzieci dostępne będą na dworcu kolejowym Bydgoszcz Główna. Dla najmłodszych przygotowano zwiedzanie lokomotywy, warsztaty kreatywne, strefę zabaw, animacje oraz konkursy z nagrodami.  

01.06.2019, godz. 11:00-16:00

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1106,dzien-dziecka-z-pkp-intercity.html

Spacer dla dzieci z rodzicami

Bydgoskie Centrum Informacji zaprasza na letnie spacery z przewodnikiem ulicami Bydgoszczy. 

To okazja do poznania atrakcji turystycznych, zabytków oraz historii ciekawych miejsc. Poznacie także legendy oraz ciekawe anegdoty.

01.06.2019/02.06.2019, godz. 12:30

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1053,spacer-dla-dzieci-z-rodzicami.html

Sportowy dzień dziecka

Zaplanowano mnóstwo darmowych atrakcji dla najmłodszych, a głównym punktem dnia będzie charytatywny mecz.  Przygotowano: pokazy akrobatyczne, zabawę w wielkich kulach bodyzorbing, warsztaty ekologiczne, gry i konkursy sportowe, bańki mydlane, kręcenie baloników, malowanie buziek oraz dmuchane zjeżdżalnie.

01.06.2019, godz. 14:00

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1103,sportowy-dzien-dziecka.html

Festiwal baniek mydlanych

To doskonała zabawa dla wszystkich. Nie ma ograniczeń wiekowych. Duuużo darmowego płynu, animacje z bajkowymi postaciami, bańkowe pokazy i zamykanie w bańce, tysiące małych baniek, konkursy z nagrodami, akcesoria do puszczania baniek, kolorowe łakocie i granity oraz dmuchańce i eurobungee to atrakcje, które będą na Was czekać na Stadionie Polonii.

01.06.2019, godz. 15:00

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1100,festiwal-baniek-mydlanych-w-bydgoszczy.html

Festiwal kolorów

Przygotowano najlepszy muzyczny klimat, kolorową watę cukrową, kolorowe łakocie i granity, wyrzutnie proszków Holi oraz zamki dmuchane dla najmłodszych. Baw się w towarzystwie kolorów!

01.06.2019, godz. 17:30

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1101,kolor-fest-bydgoszcz---dzien-kolorow-w-bydgoszczy-.html

Weekend dnia dziecka w kinach Helios

Kino Helios zaprasza na seanse z konkursami od 31 maja. W weekend 1-2 czerwca dla dzieci zorganizowano atrakcje w holach kin i mnóstwo dobrej zabawy! Będzie towarzyszył dziecięcy klimat oraz bogaty repertuar filmów.

Od 31.05.2019 do 02.06.2019

https://www.swiat-dzieci.eu/aktualnosci,91,weekend-dnia-dziecka-w-kinach-helios.html

Festyn rodzinny „Bajkowa Bydgoszcz”

Impreza plenerowa skierowana do wszystkich mieszkańców miasta i okolic. Wydarzenie rozpocznie parada uczestników poprzebieranych w bajkowe, kolorowe stroje. Poprowadzona zostanie przez orkiestrę z Placu Wolności na Wyspę Młyńską. Liczne zabawy, konkursy, malowanie twarzy, warsztaty naukowe oraz występy artystyczne będą miały miejsce na Wyspie Młyńskiej. Przebierz siebie i całą rodzinę. Bawcie się w bajkowym otoczeniu i rodzinnej atmosferze.

02.06.2019, godz. 13:00

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1073,festyn-rodzinny--bajkowa-bydgoszcz-.html

Zatańcz (zagraj) ze mną, mamo, tato…!

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty dla rodzin, gdzie stworzycie rytmiczno - taneczną kuchnię dźwięków. Jest to działanie międzypokoleniowe.

02.06.2019, godz. 10:30

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1075,zagraj--zatancz--ze-mna-mamo-tato---.html

Proponujemy także atrakcje z okolic Bydgoszczy.

W Ostromecku przygotowano: pokazy baniek mydlanych, zamykanie w bańce, gry i zabawy, konkursy z nagrodami, balonowe „czary-mary”, watę cukrową, spotkanie z alpakami oraz dmuchane place zabaw.

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1111,dzien-dziecka-w-ostromecku.html

W JuraParku w Solcu Kujawskim dla Waszych małych pociech, przygotowano moc niezapomnianych atrakcji. Będzie to okazja do sprawdzenia wiedzy na temat dinozaurów. Zaplanowano także gry i zabawy, zwiedzanie, animacje oraz konkursy.

https://www.swiat-dzieci.eu/wydarzenie,1112,dzien-dziecka-w-juraparku-w-solcu-kujawskim.html

W Toruniu można będzie spędzić ten dzień wraz z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie na parkingu odbędzie się piknik naukowo-sportowy. Można także zawitać do Piernikowego Miasteczka albo do Centrum Handlowego Atrium Copernicus na spotkanie ze Świnką Peppą.

Na Dzień Dziecka przygotowano wiele atrakcji.

To od Was zależy w jaki sposób spędzicie ten wyjątkowy Dzień!

 

Zachęcamy do śledzenia naszego KALENDARIUM https://www.swiat-dzieci.eu/kalendarium.html . Znajdziecie tu mnóstwo informacji dotycząch bezpłatnych i płatnych atrakcji dla dzieci na terenie naszego miasta i okolic.

 

 

Ostatnie aktualności

Uroczyste otwarcie Starego Rynku w Bydgoszczy!

  Nadszedł czas, aby pochwalić się nową odsłoną Starego Rynku. W weekend 28-29 czerwca zapraszamy na uroczyste otwarcie. Będą koncerty, występy kabaretowe, konkursy z nagrodami, występy muzyków ulicznych i pokazy baniek. Przygotowano też (...)

Czytaj dalej

ROZPOCZYNAJĄ SIĘ BYDGOSKIE IMPRESJE MUZYCZNE

  Już dzIś rozpoczynają się 42. Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży, czyli Bydgoskie Impresje Muzyczne, które będą trwały do dnia 29 czerwca. Impreza od lat gromadzi utalentowaną młodzież z całego świata. W tym roku w (...)

Czytaj dalej

ZŁÓŻ WNIOSEK 300+ ORAZ 500+ JUŻ 1 LIPCA !!!

Od 1 lipca 2019 roku zmieniają się zasady przyznawania świadczenia wychowawczego (500+). Od 1 lipca można składać wnioski tylko w formie elektronicznej. Od 1 sierpnia będą przyjmowane także papierowe wnioski. Złożenie wniosku przez Internet jest szybkie, (...)

Czytaj dalej

WAKACJE W TYM ROKU BĘDĄ WCZEŚNIEJ

Zajęcia w szkołach kończą się w tym roku szkolnym 19 czerwca. Minister Edukacji Narodowej podpisał rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego. Zgodnie z tym, uczniowie odbiorą świadectwa w środę 19 czerwca. To będzie ostatni dzień zajęć d (...)

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.