Ostatnio w aktualnościach

15 MAJ

Święto Polskiej Muzyki i Plastyki i Międzynarodowy Dzień Rodzin

Dzisiaj obchodzone jest Święto ważne dla wszystkich artystów - Święto Polskiej Muzyki i Plastyki, którym twórcom składamy najserdeczniejsze życzenia. Celem tego Święta jest m.in. wspieranie, promocja i przekazywanie informacji na tema (...)

Czytaj dalej
29 KWI

PAMIĘTAJMY - 30 KWIETNIA DNIEM UCZIWOŚCI!

W 2021 roku Dzień Uczciwości przypada na 30 kwietnia. Bycie szczerym jest trudne, ale na pewno opłaca się bardziej niż kłamanie i chodzenie na skróty. Dzień Uczciwości przypomina nam o tym, że najlepiej kierować się w życiu dobrymi zasadami oraz (...)

Czytaj dalej
19 KWI

OD DZISIAJ PRZEDSZKOLA I ŻŁOBKI ZNOWU OTWARTE!

Od 19 kwietnia przedszkola i żłobki znowu będą otwarte. Taką informację przekazał minister zdrowia na środowej konferencji prasowej. Co z nauką w szkołach? Niestety nauka zdalna została przedłużona do 25 kwietnia. Jak zapowiedział minister edukacji (...)

Czytaj dalej
14 KWI

DARMOWE MASECZKI DLA MIESZKAŃCÓW BYDGOSZCZY!

Przypominamy bydgoszczanom o akcji rozdawania bezpłatnych maseczek dla mieszkańców naszego Miasta, która rozpoczyna się 8 kwietnia i potrwa do 23 kwietnia lub do wyczerpania zapasów. Każdy mieszkaniec będzie mógł odebrać bez (...)

Czytaj dalej
07 KWI

Czy nauka zdalna potrwa do końca roku szkolnego?

Jeszcze niespełna dwa tygodnie temu byliśmy niemal pewni, że nauka stacjonarna powróci do szkół już 12 kwietnia. Teraz jednak nie jest to już takie pewne. Rzecznik Rządu Piotr Muller określił, że wszystko jest zależne od sytuacji epidemiczne (...)

Czytaj dalej
01 KWI

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego wiosennego nastroju i wszystkiego co najlepsze w Tych wyjątkowych dniach życzy Zespół swiat-dzieci.eu (...)

Czytaj dalej
25 MAR

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GOFRA!

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Gofra! Wszystkim łasuchom przesyłamy pyszny przepis i życzymy smacznego! SKŁADNIKI 8 SZTUK 1 i 1/2 szklanki mąki pszennej 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia szczypta soli 2 łyżeczki cukru pudru (...)

Czytaj dalej
17 MAR

KLASY I-III WRACAJĄ DO NAUCZANIA ZDALNEGO!

Minister zdrowia poinformował, że od soboty 20 marca do 9 kwietnia zostanie wprowadzona nauka całkowicie zdalna. Klasy 1-3 szkół podstawowych dołączają do nauczania zdalnego. Jednakże najprawdopodobniej po świętach powróci w nich nauczani (...)

Czytaj dalej
14 MAR

DZIEŃ LICZBY PI

14 marca corocznie obchodzimy DZIEŃ LICZBY PI (3.14 to data wg zapisu USA). Po raz pierwszy dzień liczby Pi obchodzono w 1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco. Symbol Liczby Pi powszechnie zapisywany za pomocą greckiej litery π wp (...)

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.