SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw

Ostatnio w aktualnościach

27 MAR

Bezpiecznie w lesie

W związku z epidemią, mieszkańcy częściej niż dotychczas wybierają się na spacer do lasu. Lasy Państwowe zapewniają, że lasy zostają otwarte dla społeczeństwa. Apelują jednak, by unikać popularnych miejsc i pozostawić po sobie porządek. Zgodnie z najno (...)

Czytaj dalej
26 MAR

Zabawy z kartką i długopisem

Zapewne większość z Was pamięta te kultowe zabawy z dzieciństwa. Do gry wystarczy tylko kartka, długopis i wyobraźnia. Warto pokazać zasady dzieciom i wspólnie z nimi zagrać i powspominać. Przedstawiamy Wam te najbardziej popularne gry, kt&oacu (...)

Czytaj dalej
26 MAR

Sztafeta online „Poczytaj mi”

Kolejne spotkanie z cyklu „Poczytaj mi” przenosi się do Internetu. Teatr Kameralny zaprasza przed ekrany w sobotę, 28 marca o godz. 11 na czytanie książki „Sprzedam mamę” autorstwa Care Santos. - Wiemy, że czekacie na kolejne sp (...)

Czytaj dalej
25 MAR

Tworzymy dzieła z masy solnej

Nieskomplikowana zabawa, która cieszy każdego. Wystarczy przygotować składniki, które każdy z nas ma w domu i skonstruować coś wyjątkowego. Gotowe wyroby można na koniec udekorować wedle upodobania. Te trzy składniki, które zawsze (...)

Czytaj dalej
25 MAR

Zamów książkę na telefon!

Epidemia koronawirusa i związane z nią utrudnienia, w tym apele o pozostanie w domach odbijają się niekorzystanie na lokalnych biznesach. Dotyczy to również stacjonarnych księgarni. W Bydgoszczy na telefon książki można zamówić w Skrzynce na (...)

Czytaj dalej
24 MAR

Domowy teatrzyk cieni

Zabawy teatralne, obok zabawek, książek oraz działań artystycznych, odgrywają bardzo istotną rolę w życiu dziecka. Wspierają rozwój intelektualny, a także wspomagają kształtowanie osobowości i charakteru. Zabawa ta rozładowuje emocje, przyswaja pos (...)

Czytaj dalej
24 MAR

Nauka zawieszona do świąt wielkanocnych. Warto tę przerwę dobrze wykorzystać

Decyzją prezesa Rady Ministrów dzieci nie wrócą do szkół, przedszkoli i żłobków przed świętami wielkanocnymi. To oznacza znacznie dłuższą przerwę w nauce. Wszystko po to, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii koronawiru (...)

Czytaj dalej
23 MAR

Na dziś polecamy czytanie

Czytanie książek przynosi wiele korzyści. Wspiera rozwój dziecka, uczy, pobudza wyobraźnię, zaspokaja emocjonalne potrzeby, przynosi radość i wzmacnia więź z rodzicem. Czytając dziecku książkę poświęcamy mu swój czas, pokazujemy zaangażowani (...)

Czytaj dalej
23 MAR

Mydlmy się! Muzeum Mydła zaprasza na wizytę online!

Wizyta online to alternatywa zwiedzania najpopularniejszego muzeum w Bydgoszczy.Wybierz się na wirtualną, interaktywną wycieczkę po Muzeum Mydła. Głównym tematem show będzie Historia Najważniejszej Kostki Świata, czyli mydła! Zwiedzaj wirtualnie ju (...)

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.