SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw

Ostatnio w aktualnościach

31 MAR

Zabawa w Ciepło-Zimno

Zabawa w ciepło-zimno nadaje się idealnie do przeprowadzenia w domu jak i na zewnątrz. Wspiera sferę psychiczną i angażuje dzieci do wysiłku fizycznego. Rozwija spostrzegawczość oraz kształtuje umiejętność słuchania i odczytywania sygnałów. Zasady (...)

Czytaj dalej
31 MAR

Nabór do przedszkoli – wyniki rekrutacji w Internecie

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło możliwość publikowania wyników rekrutacji na stronach internetowych szkół i przedszkoli. Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło nowelizację przepisów Rozporządzenia Ministra Edukacji (...)

Czytaj dalej
30 MAR

Grajmy z dziećmi w planszówki

Gry planszowe to nie tylko świetna rozrywka, ale także walor edukacyjny. Planszówki rozwijają kreatywność i uczą logicznego myślenia. Są niezwykle atrakcyjne z punktu widzenia dziecka, jak i rodzica. Uczą, bawią i wspierają rozwój emocjonaln (...)

Czytaj dalej
30 MAR

Zostań w domu i czytaj online

W związku z zamknięciem instytucji kultury, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zachęca do korzystania z darmowych źródeł, dzięki którym można czytać książki, uczyć się lub pracować. WiMBP w Bydgoszczy przygotowa (...)

Czytaj dalej
29 MAR

Wirtualne Podróże z Teatrem Lalek Guliwer

Teatr Lalek Guliwer wystartował z projektem Wirtualnych Podróży w sieci. W ramach projektu Teatr proponuje rozmaite cykle, dzięki którym spotkanie z kulturą staje się możliwe bez wychodzenia z domu. Wirtualne Podróże z Teatrem Guli (...)

Czytaj dalej
29 MAR

Miejskie żłobki bez opłat w czasie epidemii

W związku z epidemią koronawirusa, dzieci nie chodzą do żłobków, szkół i przedszkoli. Miasto nie będzie pobierać opłat za żłobki za okres wyłączenia placówek z działalności. W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby zakaźn (...)

Czytaj dalej
28 MAR

Tworzymy kartki wielkanocne

Czas Świąt Wielkanocnych zbliża się wielkimi krokami. Warto w tym okresie zaskoczyć swoich bliskich i wysłać im własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne. Żyjemy w czasach, gdzie prawie wszystko można kupić, dlatego najczęściej korzystamy z gotowych (...)

Czytaj dalej
28 MAR

Szkolny obiad w czasie epidemii

SzkolnyObiad to akcja wymyślona, by wspomóc dzieci, które często jedyny posiłek jadły w szkole. W czasie epidemii dostaną paczki żywnościowe. - Paczki są przygotowywane przez markety spożywcze online. Do PCK w Bydgoszczy trafiają już goto (...)

Czytaj dalej
27 MAR

Robimy pieczątki domowym sposobem

Samodzielne przygotowanie stempli jest wspaniałym sposobem na niezwykłą i kreatywną zabawę, do której bez problemu zaangażujemy dziecko. Wykonanie stempelków domowym sposobem jest tanie, proste i przynosi wiele radości. Najpopularniejszym ma (...)

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.