JAKIE PREZENTY KUPOWAĆ DZIECIOM?

Praktyczne wskazówki

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty – wie o tym, każdy z nas! Często jednak zupełnie nie wiemy, jak wybrać prezent dla swej pociechy, by zakup nie zrujnował naszego portfela, a jednocześnie sprawił dziecku przyjemność. Zatem: jakie prezenty kupować dzieciom? Oto kilka praktycznych wskazówek!

Dostosowane do ich wieku

To absolutna podstawa, jeśli zależy nam, by prezent ucieszył obdarowane nim dziecko. Nigdy nie kupujmy prezentów na zapas! Klocki, które „za dwa lata będą w sam raz” i sanki, które „przydadzą się na zimę”, podarowane w upalne wakacje, zamiast ucieszyć, rozczarują dziecko i sprawią mu zawód.

Dostosowane do zainteresowań dziecka

Nie wszystkie dziewczynki bawią się lalkami i nie wszyscy chłopcy z zapałem strzelają do wyimaginowanych przeciwników. Pamiętaj o tym, wybierając prezent, który powinien być dostosowany do zainteresowań dziecka. Co zrobić, jeśli wybierasz upominek dla dziecka członków rodziny lub znajomych i nie wiesz, jakie są jego pasje? Zapytaj rodziców! Z pewnością docenią fakt, że do ich dziecka podchodzisz indywidualnie.

Niekoniecznie fizyczne

Najlepszy prezent wcale nie musi być zabawką! Zamiast kolejnych klocków czy lalki, możesz podarować dziecku fantastycznie spędzony czas. Wspólne wyjście do interaktywnego muzeum, dzień w ZOO, aquaparku czy rodzinnym parku rozrywki, może być wspaniałą, niezapomnianą przygodą, a jednocześnie alternatywą dla tradycyjnych, „fizycznych” upominków.

W rozsądnej cenie

Ważne jest nie tylko to, jaki prezent wybierasz, ale także to, ile on kosztuje. Jeśli kupujesz upominek dla dziecka przyjaciół, wybierając zbyt drogi upominek, postawisz ich w niezręcznej sytuacji. Niektórzy uznają bowiem taki prezent za zobowiązanie, na które być może nie będą mogli sobie pozwolić. Zachowaj więc rozsądek i wybierz upominek dobrej jakości, ale w niewygórowanej cenie.

 

Przemyślane

Jeśli wiesz, że w najbliższym czasie czekają Cię odwiedziny u znajomych, przygotuj się i wybierz upominek dla ich dziecka wcześniej. Nieprzemyślany, kupiony w ostatniej chwili, najprawdopodobniej nie sprawi dziecku przyjemności i zamiast cieszyć – będzie zbierał kurz w rzucony w kąt jego pokoju.

 

Jakie prezenty kupować dzieciom? To proste – przemyślane, dostosowane do ich wieku i zgodne z ich zainteresowaniami. A co, jeśli podczas zakupu napotkacie trudności? Przypomnijcie sobie nasze wskazówki – liczymy, że pomogą Wam wybrać odpowiedni prezent!

 

 

 

Ostatnie artykuły

CO ZABRAĆ DLA DZIECKA NAD WODĘ?

Czytaj dalej

ZABEZPIECZAMY DZIECKO PRZED UKĄSZENIAMI OWADÓW

Czytaj dalej

WITAJ SZKOŁO!

Czytaj dalej

Mikołajki tuż-tuż....

Czytaj dalej

NASZE DZIECKO IDZIE DO PRZEDSZKOLA

Czytaj dalej

DOBRE NAWYKI

Czytaj dalej

Z DZIECKIEM W GALERII HANDLOWEJ

Czytaj dalej

WZMACNIAMY ODPORNOŚĆ PRZEDSZKOLAKA

Czytaj dalej

Czy i jak hartować dziecko?

Czytaj dalej

JAK AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS Z DZIECKIEM....

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.