SPOSOBY NA DOBRĄ ZABAWĘ W DESZCZOWE DNI.

Tego lata pogoda nas nie rozpieszcza!

Wiatr i deszcz, nie tylko zmieniają nasze wakacyjne plany, ale też sprawiają, że dzieci… się nudzą! Jak zająć dziecko w pochmurny dzień? W co się z nim bawić, by dzień nie dłużył się w nieskończoność? Oto kilka sprawdzonych pomysłów i propozycji!

Domowe laboratorium

To zabawa dla starszaków! Niewiele jednak trzeba, by w deszczowy dzień zapewnić im super rozrywkę. Wystarczą przedmioty, które każdy z nas ma w swoim domu. Jakie? Np. mleko i ocet. Jeśli do podgrzanego mleka dolejemy odrobinę octu, gdy wystygnie, pojawi się w nim plastelina. Prawda, że proste? A to dopiero początek! Podobnych eksperymentów możemy przeprowadzić znacznie więcej, a jeśli zabraknie nam pomysłów, z pomocą przyjdzie nam Internet.

Warsztaty plastyczne

Dzieci uwielbiają zabawy plastyczne, w szczególności te, w których mogą wykorzystać niecodzienne przedmioty. Zwierzaki przygotowywane z gąbek do mycia naczyń, pojemniki na kredki z pustych opakowań po jogurtach i kolorowe stwory ze starych, wypchanych bibułą rajstop mamy, to tylko niektóre z wielu pomysłów, które możecie zrealizować w swoim domu. Ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Wspólne pichcenie

Jeśli na co dzień, w czasie przygotowywania posiłków, dzieci nie mają wstępu do kuchni, deszczowy dzień jest świetną okazję, by załamać tę zasadę. Wspólne pieczenie i ozdabianie ciasteczek będzie dla nich wspaniałą zabawą! Dzieci można również zaangażować w pomoc w przygotowaniu kolorowych kanapek czy obiadu. Oczywiście pod warunkiem, że przygotowywać będziemy ich ulubione danie!

Budowle z kartonów

A gdyby tak, w deszczowy dzień, przygotować z dziećmi rakietę z kartonów? Albo domek dla lalek, który następnie – wspólnie z Waszymi dziećmi – obkleicie bibułą i pomalujecie farbami? My jesteśmy na tak! Kartony to materiał, z którego wyczarować można wspaniałe budowle! Jedyne, czego potrzebujecie to kartony, nożyczki i materiały do ozdoby.

Deszczowe zabawy

Deszcz nie zawsze musi powodem do pozostania w domu! Czasem warto nieco zaszaleć, założyć kalosze i płaszcz przeciwdeszczowy, by wspólnie z dziećmi poskakać po kałużach. Taką zabawą dzieci będą zachwycone! Oczywiście pod warunkiem, że są zdrowe, a po powrocie do domu czekać będzie na nie suchutkie ubranie i kubek gorącej herbaty.

„W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz” – śpiewał Kabaret Starszych Panów. Deszcz wcale jednak nie musi oznaczać nudy, wręcz przeciwnie – może być pretekstem do super zabawy i niesamowitych przygód. Wypróbujcie którąś z naszych propozycji i przekonajcie się sami!

 

Ostatnie artykuły

CO ZABRAĆ DLA DZIECKA NAD WODĘ?

Czytaj dalej

ZABEZPIECZAMY DZIECKO PRZED UKĄSZENIAMI OWADÓW

Czytaj dalej

WITAJ SZKOŁO!

Czytaj dalej

Mikołajki tuż-tuż....

Czytaj dalej

NASZE DZIECKO IDZIE DO PRZEDSZKOLA

Czytaj dalej

DOBRE NAWYKI

Czytaj dalej

Z DZIECKIEM W GALERII HANDLOWEJ

Czytaj dalej

WZMACNIAMY ODPORNOŚĆ PRZEDSZKOLAKA

Czytaj dalej

Czy i jak hartować dziecko?

Czytaj dalej

JAK AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS Z DZIECKIEM....

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.