CO ZABRAĆ DLA DZIECKA NAD WODĘ?

Szum wzburzonych fal, gra w piłkę plażową i zamki budowane z mokrego piasku – jednym słowem: plażowanie! Uwielbiają je zarówno dorośli, jak i dzieci, dla których pobyt na plaży jest okazją do wspaniałej zabawy. Do plażowania z najmłodszymi należy się jednak odpowiednio przygotować kompletując plażowy niezbędnik. Co zabrać dla dziecka nad wodę?

 

 

Filtry, które ochronią skórę przed słońcem

To absolutny must have każdej plażującej rodziny! Krem z wysokim filtrem pozwoli Wam i Waszym dzieciom uniknąć słonecznych poparzeń oraz negatywnych konsekwencji ekspozycji skóry na słońce. Odpowiedni preparat będzie również dbał o skórę Waszych pociech. Sam filtr może jednak okazać się niewystarczający, dlatego starajcie się unikać przebywania na plaży w godzinach, w których słońce grzeje najmocniej.

 

Odpowiednia odzież

Gdy wybieracie się z dziećmi na plażę, zadbajcie o odpowiednią odzież. W sklepach odzieżowych znajdziecie kostiumy kąpielowe oraz kąpielówki nawet w najmniejszych, niemowlęcych rozmiarach. Nie zapomnijcie o nakryciu głowy, przeciwsłonecznych okularach i klapkach, które zabezpieczą stopy dziecka przed urazami i skaleczeniami.

    

 

Zabawki do piasku

Stawianie babek z piasku to zabawa, za którą przepada każdy maluch! Jeśli na plażę wybieracie się z Waszym brzdącem, koniecznie zabierzcie ze sobą wiaderko, łopatkę i kilka foremek w różnych kształtach. Dzięki temu, Wasza pociecha będzie miała co robić w przerwach pomiędzy pluskaniem się w wodzie.

 

Dmuchane akcesoria

Dmuchane koło, piłka, materac w zabawnym kształcie czy płetwa, która oprócz zabawy, zapewni dzieciom bezpieczeństwo – to akcesoria, które zdecydowanie warto zabrać nad wodę! Zadbajcie jednak, by były odpowiednio dostosowane do wieku Waszej pociechy – zbyt duże koło może stanowić zagrożenie!

     

 

Przekąski

W czasie zabawy nad wodą, dzieci szybko robią się głodne. Gdy maluchom zacznie burczeć w brzuszkach, możecie skorzystać z oferty dostępnej na miejscu gastronomii lub… wyciągnąć przygotowane w domu napoje i smakołyki! Z pewnością będą zdrowsze od tych serwowanych w budkach z fastfoodami!

 

Co jeszcze warto zabrać na wodę? To zależy tylko od Was i preferencji Waszej pociechy. Wybierając się na plażę koniecznie weźcie je pod uwagę i kompletując plażowy niezbędnik zadbajcie nie tylko o jej bezpieczeństwo, ale także dobrą, niezapomnianą zabawę!

Ostatnie artykuły

CO ZABRAĆ DLA DZIECKA NAD WODĘ?

Czytaj dalej

ZABEZPIECZAMY DZIECKO PRZED UKĄSZENIAMI OWADÓW

Czytaj dalej

WITAJ SZKOŁO!

Czytaj dalej

Mikołajki tuż-tuż....

Czytaj dalej

NASZE DZIECKO IDZIE DO PRZEDSZKOLA

Czytaj dalej

DOBRE NAWYKI

Czytaj dalej

Z DZIECKIEM W GALERII HANDLOWEJ

Czytaj dalej

WZMACNIAMY ODPORNOŚĆ PRZEDSZKOLAKA

Czytaj dalej

Czy i jak hartować dziecko?

Czytaj dalej

JAK AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS Z DZIECKIEM....

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.