Przedszkola Żłobki Kluby malucha Opieka Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze Profilaktyka SPRZEDAM Inne Sale Zabaw

WITAJ SZKOŁO!

Gdy dziecko po raz pierwszy idzie do szkoły, rodzice drżą ze strachu – czy sobie poradzi? Czy znajdzie przyjaciół? Jak zostanie przyjęte przez rówieśników? Obawy te podzielają także najmłodsi, w których szkolne początki zwykle wywołują duży stres. Na szczęście istnieją sposoby na to, by nieco je świeżo upieczonemu szkolniakowi ułatwić i przygotować go na nowy rozdział.

 

Nauka samodzielności

Szkolne klasy liczą zwykle od 20 do 30 osób. W tak dużej grupie dzieci nauczycielowi trudno jest każdemu z nich pomóc w ubieraniu, odprowadzaniu do toalety itp. Dziecku będzie więc zdecydowanie łatwiej, gdy same będą w stanie zadbać o swoje potrzeby. Warto zatem nauczyć dziecko samodzielności – nie tylko w ubieraniu się, ale także w pakowaniu tornistra, dokonywania drobnych zakupów, korzystaniu z WC.

 

Oswajanie nowej przestrzeni

Jeszcze przed rozpoczęciem nauki warto wybrać się z przyszłym pierwszoklasistą do szkoły, bo oswoić nieznaną przestrzeń – pokazać malcowi, w którym miejscu znajdować się będzie jego klasa, toaleta, pokój nauczyciela, szatnia czy szkolny sklepik. Dzięki temu, w pierwszych dniach nauki dziecko będzie czuło się pewniej i nieco łatwiej będzie mu poruszać się po szkole.

 

Budowa pozytywnego nastawienia

To, w jaki sposób dziecko będzie myśleć o rozpoczynającej się nauce, w dużej mierze zależy od tego, jakie zbudujemy w nim nastawienie. Warto zadbać o to, by było ono jak najlepsze. W jaki sposób? Np. opowiadając mu o własnych początkach w szkole, ulubionych nauczycielach i kolegach. Dziecko z pewnością chętnie wysłucha wspomnień i obejrzy zachowane z tych czasów fotografie! 

 

Wspólne przygotowania

Jednym z najprzyjemniejszych stron zbliżającego się roku szkolnego, jest konieczność przygotowania szkolnej wyprawki. Warto zaangażować w nie dziecko – zabrać je na wspólne zakupy i pozwolić mu wybrać tornister, zeszyty i szkolne przybory. Piękne, kolorowe elementy wyprawki sprawią, że dziecko nie będzie mogło doczekać się ich użycia! Nie zapomnijmy o przyklejeniu na nie naklejek z jego imieniem i nazwiskiem – w razie zagubienia łatwiej będzie je znaleźć.

 

Początki w szkole, choć bywają trudne, mogą być źródłem miłych, dziecięcych wspomnień. By Wasza pociecha po latach powracała do nich z przyjemnością, warto jej nieco pomóc i przygotować ją na nowy, ważny rozdział. Powyższe sposoby z pewnością Wam w tym pomogą!

 

 

Ostatnie artykuły

JAKIE PREZENTY KUPOWAĆ DZIECIOM?

Czytaj dalej

JAK AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS Z DZIECKIEM....

Czytaj dalej

SPOSOBY NA DOBRĄ ZABAWĘ W DESZCZOWE DNI.

Czytaj dalej

CO ZABRAĆ DLA DZIECKA NAD WODĘ?

Czytaj dalej

NIEZBĘDNIKI W PODRÓŻY Z DZIECKIEM

Czytaj dalej

ZABEZPIECZAMY DZIECKO PRZED UKĄSZENIAMI OWADÓW

Czytaj dalej

WZMACNIAMY ODPORNOŚĆ PRZEDSZKOLAKA

Czytaj dalej

NASZE DZIECKO IDZIE DO PRZEDSZKOLA

Czytaj dalej

HIGIENA JAMY USTNEJ U DZIECKA.

Czytaj dalej

WITAJ SZKOŁO!

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.