Mikołajki tuż-tuż....

Jak świętować je z małym dzieckiem? 

Wyczekiwane przez dzieci Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. Jak je świętować, by były dla naszych dzieci czasem prawdziwie wyjątkowym? Jak sprawić pociechom radość, która nie zachwieje domowym budżetem? Pomysłów nam nie brakuje, dlatego dziś dzielimy się z Wami naszymi propozycjami. Może któraś z nich skradnie Wasze serce?

 

Upominek inny niż wszystkie

Najmłodsze dzieci zwykle nie oczekują drogich zabawek od najbardziej znanych, popularnych producentów. Możecie przygotować dla nich własny upominek! Wasz synek przepada za dinozaurami? A może Wasza córeczka ma bzika na punkcie lalek? Stwórzcie im wymarzone prezenty z filcu i fragmentów tkanin. W sklepach internetowych znajdziecie specjalne wykroje i szablony, z którymi przygotowanie zabawki będzie banalnie proste!

Prezent to nie wszystko

Upominek to nie wszystko i nie warto koncentrować na nim całej swej uwagi. Mikołajki będą wyjątkowe, jeśli spędzicie je w sposób wyjątkowy. Możecie zabrać Waszą pociechę na seans kinowy, na teatralne przedstawienie lub łyżwy. A może wspólnie wymyślicie jeszcze inne, ciekawe miejsce, które z okazji mikołajek chcielibyście odwiedzić? Waszą pociechę z pewnością ucieszy wspólna wyprawa do planetarium, bawialni lub interaktywnego, dedykowanego dzieciom muzeum.

 

Mikołajkowe przysmaki

Mikołajki warto uczcić również kulinarnie, np. przygotowując wspólnie mikołajkowe potrawy. W sklepach możecie kupić specjalne foremki w kształcie mikołaja, reniferów lub gwiazdek i upiec razem pyszne ciasteczka. Świetnym sposobem na kulinarne celebrowanie mikołajek będzie również wizyta w pijalni czekolady lub ulubionej kawiarni z przysmakami dla dzieci.

Małe rytuały

Tym, co sprawia, że mikołajki są tak szczególne, są małe, mikołajkowe rytuały. Zamiast dawać dziecku upominek od razu, zadbajcie o estetyczne opakowanie i sposób wręczenia. Może – zgodnie z tradycją – Wasza pociecha znajdzie prezent w starannie wyczyszczonych poprzedniego wieczora butach? Albo w pięknej, świątecznej skarpecie zawieszonej przy łóżku? Każdy z tych sposobów sprawi, że mikołajki staną się nieco magiczne!

Mikołajki to święto, którego dzieci wyczekują z niecierpliwością. I choć mikołajkowemu szaleństwu trudno się oprzeć, nie musicie zasypywać dziecka drogimi prezentami. Ten dzień i bez nich może być wyjątkowy!

 

Ostatnie artykuły

CO ZABRAĆ DLA DZIECKA NAD WODĘ?

Czytaj dalej

ZABEZPIECZAMY DZIECKO PRZED UKĄSZENIAMI OWADÓW

Czytaj dalej

WITAJ SZKOŁO!

Czytaj dalej

Mikołajki tuż-tuż....

Czytaj dalej

NASZE DZIECKO IDZIE DO PRZEDSZKOLA

Czytaj dalej

DOBRE NAWYKI

Czytaj dalej

Z DZIECKIEM W GALERII HANDLOWEJ

Czytaj dalej

WZMACNIAMY ODPORNOŚĆ PRZEDSZKOLAKA

Czytaj dalej

Czy i jak hartować dziecko?

Czytaj dalej

JAK AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS Z DZIECKIEM....

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.