PIERWSZY DZIEŃ Z OPIEKUNKĄ

Dla każdego rodzica przychodzi kiedyś moment, kiedy musi zostawić dziecko z opiekunką. Dzieje się tak zazwyczaj, kiedy dziecko jest chore i nie może iść do szkoły lub przedszkola, rodzice mają coś do załatwienia lub po prostu chcą razem gdzieś wyjść wieczorem. Często z pomocą przychodzą dziadkowie, ale oni również mają swoje plany i muszą odpocząć. Szukanie opiekunki na ostatnią chwilę może być niesamowicie stresujące zarówno dla rodziców jak i dla dziecka. Dlatego najlepiej jest przygotować ‘Plan B’.

 

Jak znaleźć odpowiednią opiekunkę

Przede wszystkim zastanów się czego oczekujesz od opiekunki i zrób listę. Na Babysits możesz w szybki i łatwy sposób znaleźć opiekunki w swoim regionie. Na spokojnie przeczytaj opis profilu, doświadczenie i spotkaj się z opiekunką w publicznym miejscu. Wtedy lepiej poznasz opiekunkę, co ułatwi Ci podjęcie odpowiedniej decyzji.

 

 

Porozmawiaj z dziećmi

Jak tylko zatrudnisz opiekunkę, porozmawiaj o tym z dziećmi, aby one również miały czas na oswojenie się z nową myślą. Rodzice często zapraszają opiekunkę do domu, aby ona i dzieci mogły się lepiej poznać. Wtedy dzieci będą czuły się swobodniej a Ty spokojniej widząc, że wszyscy się razem bawią.

 

Przygotuj wszystko dla opiekunki

Jeśli jest taka możliwość, poproś opiekunkę, aby zaczęła pracę godzinę wcześniej. Wtedy wszyscy będą mogli się przyzwyczaić i nic nie będzie robione z pośpiechem. Dodatkowo, będziesz mieć czas na przekazanie wszystkich informacji, odpowiedzi na ewentualne pytania opiekunki. Kiedy dzieci zaczną się bawić z opiekunką, łatwiej będzie Ci wyjść z domu.

 

Przygotuj numery alarmowe

Chociaż każdy z nas zna te numery od serca, w stresującej sytuacji można je bardzo łatwo pomylić lub zapomnieć. Dodaj również numer telefonu rodziny, jeśli będziesz poza zasięgiem. Istnieje bardzo mała szansa, że opiekunce będą potrzebne te numery, ale zawsze warto mieć je na lodówce.

 

Zasady i rutyna

Dzieci muszą wiedzieć, że pomimo tego, że wychodzisz z domu, zasady są nadal takie same. Dlatego opiekunka musi być dobrze poinformowana o rutynie, zasadach, jedzeniu, piciu i ulubionych zabawkach. Nie zapomnij wspomnieć o ewentualnych alergiach dziecka. Lepiej, jeśli przekażesz opiekunce więcej informacji niż za mało.

 

Nie wymykaj się

Kiedy będziesz wychodzić z domu, pożegnaj się. Jeśli nagle znikniesz, dziecko nie będzie wiedziało, gdzie jesteś, co się dzieje i może się wystraszyć. Wyobraź sobie, że jesteście razem w sklepie i nagle dziecko znika. Okazuje się, że poszło obejrzeć zabawki, ale nic Ci o tym nie powiedziało. Przytul dziecko, pocałuj i spokojnie wytłumacz, że niedługo wrócisz.

         Jeśli szukasz opiekunki w pobliżu, zapraszamy na stronę www.babysits.pl

 

Ostatnie artykuły

CO ZABRAĆ DLA DZIECKA NAD WODĘ?

Czytaj dalej

ZABEZPIECZAMY DZIECKO PRZED UKĄSZENIAMI OWADÓW

Czytaj dalej

WITAJ SZKOŁO!

Czytaj dalej

Mikołajki tuż-tuż....

Czytaj dalej

NASZE DZIECKO IDZIE DO PRZEDSZKOLA

Czytaj dalej

DOBRE NAWYKI

Czytaj dalej

Z DZIECKIEM W GALERII HANDLOWEJ

Czytaj dalej

WZMACNIAMY ODPORNOŚĆ PRZEDSZKOLAKA

Czytaj dalej

Czy i jak hartować dziecko?

Czytaj dalej

JAK AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS Z DZIECKIEM....

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.