ZDALNA OPIEKA NAD DZIEĆMI

W dzisiejszych czasach wielu rodziców pracuje z domu i jednocześnie próbuje zająć się dziećmi. Jeśli rodzice nie pracowali wcześniej z domu, odnalezienie się w nowym środowisku pracy podczas, gdy dzieci dookoła roznosi energia może być niezmiernie trudne i stresujące. Oto kilka rad i wskazówek sugerowanych przez platformę babysits.pl:

Rynek opieki nad dziećmi bardzo ucierpiał przez obecną sytuację, jednak nadal istnieje możliwość pomocy rodzicom. Szczególnie teraz. Dlatego na niniejszej platformie stworzono specjalną zdalną opiekę nad dziećmi.

Odrabianie lekcji:

Wiele opiekunek oferuje swoją pomoc w odrabianiu lekcji czy nauce nowego języka. Oczywiście, istnieje więcej rzeczy, którymi opiekunka może zająć dziecko. Mogą razem przygotować pracę na konkurs lub DIY odpowiednie dla wieku dziecka. Jest również wiele gier, w które można zagrać podczas rozmowy wideo.

Zorganizowani rodzice mogą wcześniej uzgodnić plan zajęć z opiekunką wysyłając jej zdjęcia zadania domowego. Pomoże to opiekunce lepiej przygotować się do tematu.

Wtedy Ty będziesz mieć chwilę na spokojną pracę, przygotowanie obiadu lub po prostu chwilę przerwy. Nie każdy rodzic ma cierpliwość lub czas na odrabianie lekcji z dzieckiem, szczególnie jeśli sam nie rozumie danego przedmiotu. Jest to szczególnie trudne zadanie, jeśli w domu jest więcej niż jedno dziecko. Nie ma się tutaj czego wstydzić. Warto jednak skorzystać z dostępnej pomocy.

Bezpieczeństwo:

Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie wychodź z domu i nie zostawiaj dzieci samych ze zdalną opiekunką. Zdalna opieka nad dzieckiem to nie to samo, co fizyczna opieka. Jeśli zdecydujesz się na prace plastyczne, wybierz takie, które są odpowiednie dla wieku Twojego dziecka, aby nie potrzebowało pomocy z nożyczkami, ale również nie zrobiło sobie krzywdy. Dla młodszych pociech możesz przygotować gotowe wycięte materiały.

Taka rozmowa wideo będzie korzystna dla dziecka nie tylko pod względem edukacyjnym, ale również socjalnym. Dzieci uwielbiają towarzystwo i siedzenie w domu bez kontaktu z przyjaciółmi może być przytłaczające. Dlatego dobrze zrobi dziecku rozmowa z inną osobą.

Ostatnie artykuły

CO ZABRAĆ DLA DZIECKA NAD WODĘ?

Czytaj dalej

ZABEZPIECZAMY DZIECKO PRZED UKĄSZENIAMI OWADÓW

Czytaj dalej

WITAJ SZKOŁO!

Czytaj dalej

Mikołajki tuż-tuż....

Czytaj dalej

NASZE DZIECKO IDZIE DO PRZEDSZKOLA

Czytaj dalej

DOBRE NAWYKI

Czytaj dalej

Z DZIECKIEM W GALERII HANDLOWEJ

Czytaj dalej

WZMACNIAMY ODPORNOŚĆ PRZEDSZKOLAKA

Czytaj dalej

Czy i jak hartować dziecko?

Czytaj dalej

JAK AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS Z DZIECKIEM....

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.