JAK AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS Z DZIECKIEM....

Aktywnie spędzony wspólnie czas, to najlepsze, co możesz podarować swojemu maluchowi - w ten sposób umacniasz waszą więź, dbasz o zdrowie i sprawność fizyczną waszej rodziny, rozwijasz w dziecku zdrowe nawyki. To właśnie od ciebie malec uczy się, że odpoczywać można nie tylko na kanapie z pilotem w dłoni, ale na świeżym powietrzu, pływalni czy sali gimnastycznej.

By dziecko chętnie uczestniczyło w zaplanowanych przez ciebie zajęciach, postaraj się, by były one ciekawe, a ich forma – atrakcyjna.

Brakuje Ci pomysłów? Szukasz inspiracji? Sprawdź nasze propozycje!

 

Wyprawa na basen i wspólna nauka pływania będzie fantastyczną zabawą dla dzieci w każdym wieku! Jeśli jesteś rodzicem niemowlaka, zapisz was na specjalne zajęcia dedykowane niemowlętom – pod czujnym okiem instruktora twój maluch oswoi się z wodą, a wykonywane ćwiczenia będą dla niego prawdziwą frajdą! Starsze dzieci zabierz na basen, na którym znajduje się zjeżdżalnia – będą zachwycone!  

Długi spacer po lesie to wymarzona rozrywka… dla ciebie, ale niekoniecznie dla twojego dziecka, które prędko znudzi się wędrówką. By i dla niego była ona ciekawą przygodą, wzbogać wspólny spacer o dodatkowe atrakcje, np. poszukiwanie skarbów. Wystarczy, że przed spacerem ukryjesz w kilku miejscach drobne nagrody, może to być np. lizak, kolorowa gumka do mazania czy cukierek, i pokażesz dziecku przypadkiem znalezioną mapę, na której zostały zaznaczone. Takiej pokusie nie oprze się żaden mały odkrywca!

 

Jeśli pogoda za oknem nie pozwala na wyjście na zewnątrz, do zabawy wykorzystaj wasze mieszkanie. Dzieci uwielbiają bawić się w chowanego i nic nie stoi na przeszkodzie, by w ten sposób bawić się również w domu. Zabawa będzie bezpieczna, o ile – wbrew regułom – zachowasz czujne spojrzenie i dyskretnie podglądać będziesz wybór miejsca kryjówki swojej pociechy.

Małe dzieci zwykle nie przepadają za muzeami i galeriami. To jednak nie powód, by pozbawiać młodego człowieka kontaktu z historią i sztuką! Jeśli chcesz, by wspólnie spędzony czas miał wartość nie tylko rozrywkową, ale i edukacyjną, sprawdź, jakiego rodzaju instytucje działają w twoim mieście. Coraz częściej powstają muzea interaktywne, w których nawet najmłodsze dzieci doskonale się bawią i ciekawie spędzają czas, wcielając się w historyczne postaci, czy aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu.

Tor przeszkód to prawdziwe wyzwanie! W domu przygotujesz go z kilku mebli i elementów wyposażenia – wystarczy pufa, koc rozciągnięty nad krzesłami, kilka dużych poduszek. Zabawa będzie przednia, o ile tylko zdecydujesz się w niej uczestniczyć! Nie rezygnuj, nawet jeśli twoja postura nie pozwala ci na bezproblemowe prześliźnięcie się pod stołem – w końcu będziesz mieć u boku zagorzałego kibica!

Dzieci uwielbiają gry zespołowe, które angażują wszystkich członków rodziny. Wybierzcie się razem na salę gimnastyczną lub boisko, na którym urządzicie turniej gry w piłkę, tenisa czy badmintona. Bądźcie otwarci na zmiany powszechnie przyjętych reguł – odrobina szaleństwa wam nie zaszkodzi, a dziecko będzie przeszczęśliwe, mogąc ustanowić własne zasady!

Każda pora roku jest dobra, aby świetnie się razem bawić i aktywnie spędzać czas. Nie potrzebujecie do tego ani niebotycznych pieniędzy, ani technologicznych nowinek czy idealnej, bezwietrznej pogody. Przepis na dobrą zabawę jest bardzo prosty i składa się z tylko trzech składników, które w zupełności wam wystarczą: dobrych chęci, wolnego czasu i odrobiny wyobraźni!

 

 

Ostatnie artykuły

CO ZABRAĆ DLA DZIECKA NAD WODĘ?

Czytaj dalej

ZABEZPIECZAMY DZIECKO PRZED UKĄSZENIAMI OWADÓW

Czytaj dalej

WITAJ SZKOŁO!

Czytaj dalej

Mikołajki tuż-tuż....

Czytaj dalej

NASZE DZIECKO IDZIE DO PRZEDSZKOLA

Czytaj dalej

DOBRE NAWYKI

Czytaj dalej

Z DZIECKIEM W GALERII HANDLOWEJ

Czytaj dalej

WZMACNIAMY ODPORNOŚĆ PRZEDSZKOLAKA

Czytaj dalej

Czy i jak hartować dziecko?

Czytaj dalej

JAK AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS Z DZIECKIEM....

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.