NIEZBĘDNIKI W PODRÓŻY Z DZIECKIEM

Podróż samochodem z małym dzieckiem bywa dla rodziców nie lada wyzwaniem. Wbrew powszechnie krążącym opiniom, nie wszystkie niemowlęta usypiają, gdy tylko usłyszą dźwięk pracującego silnika, a starsze dzieci prędko się nudzą i domagają uwagi. Zastanawiasz się, czy jest jakiś sposób, aby czas spędzany w samochodzie mijał szybko i przyjemnie? Jest i to nie jeden! Przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku przydatnych gadżetów i akcesoriów, dzięki którym podróże z małym dzieckiem będą zdecydowanie bardziej komfortowe, zarówno dla was, jak i waszych najmłodszych pasażerów!

Na pierwszym miejscu nie mogło zabraknąć… zagłówka! Zajmuje niewiele miejsca, może swoim wyglądem przypominać pluszową maskotkę i jest prawdziwym wybawieniem podczas długich podróży. Nie tylko sprawia, że maluchowi łatwiej jest przyjąć wygodną pozycję, ale też zajmuje jego uwagę i świetnie sprawdza się jako przytulanka.

Smakołyki i przekąski to absolutna podstawa podczas każdej wspólnej podróży, dlatego warto poświęcić czas na ich przygotowanie. Które wybrać? Zdecydowanie odradzamy kolorowe napoje, słodkie ciastka i batoniki – znacznie lepszym wyborem będą kolorowe kanapki ze świeżymi warzywami, soki owocowe i batoniki muesli, których upieczenie nie zajmie ci wiele czasu.

Ulubiona, interaktywna zabawka, ukochana przytulanka czy kolorowa książeczka? Wybierz tę, którą Twoje dziecko lubi najbardziej! Starsze dzieci oczekują wspólnej zabawy i rozrywki, dlatego nie zapomnij o zabawce, która zwykle angażuje twojego malucha i sprawia, że „przepada” na dłuższą chwilę. Wybierając się w podróż z niemowlęciem, zabierz zabawkę lub książeczkę z wieloma kolorami, fakturami i drobnymi elementami, które wzbudzą jego zainteresowanie.

Torba z przewijakiem może okazać się niezbędna, zwłaszcza jeśli planujecie dłuższą wyprawę w nieznane. Nie tylko zapakujesz do niej wszystkie niezbędne drobiazgi, ale też pozwoli Ci w dowolnym momencie przewinąć dziecko w komfortowych warunkach. Nawet jeżeli planujesz zatrzymać się na stacji, by zmienić malcowi pieluszkę, warto mieć ze sobą podręczny przewijak, na wypadek, gdyby ten na stacji był zajęty lub brudny. Dodatkowo niektóre torby dla mam wyposażone są w termoopakowanie na butelkę, dzięki któremu przygotowane wcześniej mleko nie będzie wymagało podgrzania, gdy maluch zgłodnieje.

Dziecko jadące tyłem do kierunku jazdy, zwykle nie widzi kierującego pojazdem rodzica, co może wzbudzać jego niepokój. Również mama czy tata nie czują się komfortowo, gdy nie są w stanie kontrolować swojego malucha i nie widzą jego miny, nie wiedzą czy jest zadowolony czy właśnie zbiera mu się na płacz. Doskonałym rozwiązaniem jest zamontowanie w samochodzie dodatkowego lusterka, które umożliwi dziecku obserwowanie rodzica, a rodzicowi – dziecka. Możesz wybrać lusterko interaktywne, wydające dźwięki, kolorowe, sterowane na pilota itp.

Jeśli masz wrażenie, że w każdą, nawet krótką podróż zabieracie ze sobą połowę dobytku, a wasze kieszenie pękają w szwach, zainwestuj w specjalny organizer do samochodu. Wybierz model z licznymi kieszonkami i przegródkami, dzięki któremu znalezienie potrzebnej rzeczy zajmie ci sekundę, a twój maluch nie rozpłacze się, gdy zniecierpliwiony oczekiwać będzie na ulubioną przekąskę czy zmianę pieluszki. Wszystko będzie pod ręką!

Podróże z małymi dziećmi, choć wymagają szczególnej logistyki, mogą być fantastyczną przygodą, zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych uczestników wyprawy. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, a kluczem do sukcesu jest doskonała organizacja – planując waszą podróż, uwzględnij przydatne akcesoria, gadżety i ulubione zabawki twojego dziecka, a droga mijać wam będzie miło i spokojnie!

 

Ostatnie artykuły

CO ZABRAĆ DLA DZIECKA NAD WODĘ?

Czytaj dalej

ZABEZPIECZAMY DZIECKO PRZED UKĄSZENIAMI OWADÓW

Czytaj dalej

WITAJ SZKOŁO!

Czytaj dalej

Mikołajki tuż-tuż....

Czytaj dalej

NASZE DZIECKO IDZIE DO PRZEDSZKOLA

Czytaj dalej

DOBRE NAWYKI

Czytaj dalej

Z DZIECKIEM W GALERII HANDLOWEJ

Czytaj dalej

WZMACNIAMY ODPORNOŚĆ PRZEDSZKOLAKA

Czytaj dalej

Czy i jak hartować dziecko?

Czytaj dalej

JAK AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS Z DZIECKIEM....

Czytaj dalej
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.