SZKOŁY Przedszkola Kluby malucha Imprezy Czas wolny Dokształcanie Wakacje Sklepy Usługi Pomoc socjalna Lekarze KINO TEATR FILHARMONIA OPERA Sale Zabaw

Gminy


Pomoc socjalna w Bydgoszczy


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oferuje realną pomoc dla rodzin z dziećmi – zarówno materialną, jak i niematerialną. Samotni rodzice, osoby posiadające niskie dochody lub borykające się z poważnymi chorobami czy niepełnosprawnością dzieci, mogą skorzystać z usług świadczonych przez MOPS. W Bydgoszczy znajdziesz wiele tego typu placówek, jednak nie każdy orientuje, gdzie najlepiej zgłosić się po wsparcie. Jeżeli jesteś osobą, która boryka się z przemocą domową, ma trudną sytuację materialną, nie ma gdzie mieszkać – skorzystaj ze wsparcia udzielanego przez specjalne ośrodki. Wybierając naszą stronę internetową, zdołasz w szybki i łatwy sposób odnaleźć bydgoskie punkty, które udzielą Ci niezbędnej pomocy. Posiadamy bardzo rozbudowany wykaz punktów MOPS – Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz ROPS – Rejonowych Ośrodków Pomocy Społecznej, które zajmują się udzielaniem różnego typu pomocy, na przykład dożywianiem, zasiłkami stałymi lub okresowymi. W zależności od działu placówki oferują także pomoc specjalistyczną, związaną z adopcjami czy niepełnosprawnością.

MOPS w Bydgoszczy

Na naszej stronie znajdują się polecane, profesjonalne oddziały pomocy socjalnej, które zawsze chętnie pomogą rodzinom w potrzebie. Są one rozlokowane na terenie całego miasta, między innymi w dzielnicy Śródmieście czy Wyżyny oraz Szwederowo, a także na obrzeżach. Oprócz opisów ośrodków, odwiedzającym witrynę udostępniamy również wszystkie niezbędne dane kontaktowe i adresowe, dzięki którym w szybki i prosty sposób skontaktujesz się z wybranym punktem – bez konieczności mozolnego przeszukiwania Internetu. Jesteśmy pewni, że dzięki bogatej bazie bez trudu odszukasz niezbędną pomoc dla siebie i swej rodziny. Przejrzysty interfejs strony, alfabetyczny spis firm, łatwa w obsłudze wyszukiwarka oraz konkretny podział na kategorie znacząco ułatwią odszukanie konkretnych pozycji – placówek, ośrodków czy fundacji. Możemy zapewnić, że nigdzie indziej nie znajdziesz tak wygodnej i funkcjonalnej strony, jak nasza.


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.