Gminy


Kluby malucha w Bydgoszczy


Poszukujesz klubu malucha na terenie Bydgoszczy? Chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnym miejscu w Twojej okolicy? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zgromadziliśmy dla Ciebie aktualne informacje na temat klubików dziecięcych, zwanych też klubami maluszka lub przedszkolaka. Dzięki możliwości filtrowania wyników pod kątem wybranej lokalizacji, z łatwością znajdziesz placówkę w interesującej Cię dzielnicy. Sporządziliśmy także listę alfabetyczną obiektów.

Jak znaleźć odpowiedni klub malucha?


Często klubik dziecięcy to pierwsze miejsce, do którego decydujemy się oddać naszą pociechę pod opiekę kogoś spoza rodziny. To także ważny etap w przyzwyczajaniu dziecka do przebywania w grupie, przygotowujący do pójścia do żłobka lub przedszkola. Naturalne zatem, że wzbudza to we wszystkich rodzicach wiele emocji. Każdy chce zasięgnąć informacji i dokonać właściwego wyboru. Klub malucha pozwala także na przepracowanie trudności tych dzieci, którym z różnych względów nie udało się zaadaptować do warunków przedszkolnych lub żłobkowych.

W tym celu udostępniliśmy opisy różnych klubów przedszkolaka, uzupełnione o adres i telefon, dzięki którym swobodnie skontaktujesz się z daną placówką, zadasz wszystkie nurtujące Cię pytania i rozwiejesz wątpliwości. Naszą listę na bieżąco aktualizujemy.

Miejsca różnią się między sobą ofertą zajęć oraz godzinami otwarcia. Głównym celem jest zwiększanie samodzielności malucha, rozwijanie jego dziecięcej kreatywności, motoryki, nauka funkcjonowania w grupie oraz po prostu dobra zabawa pod okiem doświadczonych pedagogów. Opiekunowie organizują podopiecznym czas, który mija na ogólnorozwojowych zajęciach adaptacyjnych, tworzeniu prac plastycznych i innych. Placówki często oferują autorski program przygotowany przez opiekunów.

W zależności od miejsca, pod opiekę możemy oddać dzieci w różnym wieku. Średni zakres wiekowy waha się między 6 miesiącami a 3 latami (jednak często maluszki przyjmowane są od 12 miesiąca życia). Elastyczność godzin otwarcia to na pewno duże udogodnienie dla rodziców.

Zobacz, co oferuje Bydgoszcz w zakresie klubów malucha i przedszkolaka. Skorzystaj z naszej bazy informacji i znajdź to, czego szukasz!


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.