Gminy


Zajęcia dla dzieci w Bydgoszczy


Warsztaty stymulujące rozwój dostarczają wielu korzyści. Zajęcia dla dzieci nie tylko pomagają rozwinąć konkretne umiejętności i odkryć talenty, ale także sprzyjają nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami oraz pokonywaniu nieśmiałości. To także doskonała forma spędzania wolnego czasu. Poniżej prezentujemy bogatą ofertę aktywności dla najmłodszych w Bydgoszczy. Znajdziecie tu Państwo zarówno pozalekcyjne zajęcia sportowe, jak i artystyczne, a także naukę języków obcych, gry na instrumentach czy tańca.

Wybór jest ogromny. To od zainteresowań i predyspozycji pociechy uzależnione jest, czy warsztaty spotkają się jego zainteresowaniem i zaangażowaniem. Z poniższej oferty dziecko w każdym wieku może znaleźć coś dla siebie. Osoby uzdolnione muzycznie powinny trenować już od najmłodszych lat, ponieważ wtedy uczą się najszybciej. W kilku szkołach i ośrodkach prowadzone są lekcje nauki gry na pianinie, flecie, gitarze, perkusji lub śpiewu. W mieście nie brakuje też miejsc do nauki tańca towarzyskiego, nowoczesnego oraz baletu. Wśród zajęć ruchowych na szczególną uwagę zasługują: nauka pływania, jazda konna, gimnastyka czy możliwość trenowania różnorodnych sztuk walki. W Bydgoszczy znajdują się zarówno kluby uczniowskie, jak i szkoły dla dzieci i dorosłych, w których oferuje się  karate, aikido, zapasy i inne aktywności sportowe.

Jedną z najpopularniejszych form zajęć pozalekcyjnych pozostaje także nauka języków obcych. Niemiecki, angielski, włoski, a nawet języki słowiańskie – w mieście znajdziemy mnóstwo kursów o różnym stopniu zaawansowania. Jest to nie tylko doskonały sposób na dodatkowe stymulowanie rozwoju intelektualnego dziecka, ale przede wszystkim inwestycja w przyszłość. Znajomość języka obcego przydaje się na późniejszych etapach edukacji oraz zwiększa możliwość zatrudnienia w dorosłym życiu. Proponowane przez nas zajęcia obejmują także ceramikę, malarstwo, naukę gry w szachy, a także warsztaty łączące w sobie poznawanie świata nauki przez zabawę i rozwijające umiejętności matematyczne. Nie brakuje też oferty dla dzieci wybitnie uzdolnionych oraz różnych kół zainteresowań. W niektórych z prezentowanych warsztatów uczestniczyć można indywidualnie lub zapisując się na zajęcia grupowe.


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. "Utworzenie i prowadzenie nowoczesnej platformy internetowej służącej gromadzeniu i wymianie informacji dotyczących dzieci z obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły" mająca na celu poprawę warunków i możliwości powstania nowych miejsc pracy na obszarze LGD "Zakole Dolnej Wisły" do 2023 r. współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.